موافقت مجلس با واگذاری واحدهای خدماتی و رفاهی به بخش غیردولتی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز گردشگري علمي - فرهنگي دانشجويان ايران(istta) به نقل از مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه در ادامه بررسی بخش های درآمدی بوجه 92 به دولت اجازه دادند واحدهای خدماتی، رفاهی و مانند آن را از طریق برگزاری مزایده به اشخاص صاحب صلاحیت بخش غیردولتی با اولویت بخش تعاونی واگذار کند.

 

به گزارش مهر در بررسی این بند مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود پیشنهادی مطرح  کرد تا یک جزء به بند مذکور الحاق شود. وی یادآور شد که این پیشنهاد در بودجه 91 گنجانده شده بود.

 

اما نمایندگان با این پیشنهاد موافقت نکردند.  البته دولت هم موافق این پیشنهاد نبود.

 

در پیشنهاد لاهوتی آمده است دولت موظف مجتمع دستگاه های اجرایی در استان های ساحلی شمال و جنوب کشور را به فروش رساند. 100 درصد درآمد حاصل پس از واریز به خزانه با رعایت قوانین و مقررات در استان های ساحلی از طریق وزارت کشور صرف ساماندهی، بهسازی و خدمات رفاهی و فرهنگی برای گردشگران می شود.

 

اما مجلس به این پیشنهاد رای نداد. مجدداً جمعی دیگر از نمایندگان برای الحاق یک جزء به این بند پیشنهادی ارایه کردند که آن هم به تصویب مجلس نرسید.

 

در این پیشنهاد آمده است؛ به منظور توسعه منطقه ای و بهره  برداری مناسب از طرح های ساماندهی سواحل و طرح های شنا در سواحل جنوبی دریای خزر و سواحل خلیج فارس و دریای عمان به وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهداری های کشور) اجازه داده می شود با بخش خصوصی تعاونی تا سقف 49 درصد در قالب اشخاص حقوقی مشارکت کند و از این طریق از تسهیلات ارزی- ریالی صندوق توسعه ملی مشابه سایر شرکت  های بخش خصوصی و تعاونی استفاده کند.

 

با عدم تصویب این دو پیشنهاد هیات رئیسه کار بررسی بند مربوط به واگذاری واحدهای رفاهی و خدماتی را تمام شده اعلام کرد و بررسی بند دیگر بخش درآمدی آغاز شد.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.