چین صاحب مرتفع‌ترین مقصد گردشگری جهان می‌شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

دولت چین قصد دارد منطقه‌ا‌ی در تبت را به مرتفع‌ترین مقصد گردشگری جهان تبدیل کند.

 

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، در راستای جذب بیشتر گردشگران به منطقه زیبای تبت، سرزمین مقدس بوداییان و یکی از سه قطب برتر گردشگری چین‌، دولت این کشور قصد دارد معبدی در مرتفع‌ترین نقطه تبت را به مقصد گردشگری جهان تبدیل کند.

 

به گزارش شین‌هوا‌، در آینده نزدیک معبد مشهور «جوکهانگ‌» با ساخت یک جاده که از شهر لهاسا به طور مستقیم به آن منتهی می‌شود و همچنین ایجاد چند هتل لوکس با معماری سنتی، رستوران و پارکینگ میزبان هزاران گردشگر خواهد بود.

 

معبد «جوکهانگ» که حدود سال ۶۴۲ میلادی احداث شد‌، اولین معبد بودائیان در تبت بوده و تمام بناهای تاریخی شاخص تبت از جمله «کاخ پوتالا» که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو نیز به ثبت رسیده و سالانه میزبان هزاران گردشگر است، بعد از این معبد ساخته شده‌اند.

 

این کاخ که در ارتفاع ۳۷۰۰ متری از سطح زمین واقع شده نیز صومعه مقدس بودائیان و اقامتگاه سابق «دالایی لاما» است، شاهکار معماری تبتی بوده و با داشتن بیش از ۱۰۰۰ اتاق محل نگهداری بیش از ۲۰ هزار مجسمه و آثار ارزشمند و بی‌نظیر هنری است.

 

تبت که در سال‌های اخیر در کنار دو شهر پکن و شانگهای به یکی از سه قطب برتر گردشگری چین تبدیل شده، در سال ۲۰۱۲ میزبان چهار میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر بود. حدود ۱۵ درصد گردشگران تبت از کشورهای خارجی به‌ویژه آمریکا، آلمان، سنگاپور، مالزی، استرالیا، ژاپن و نپال بوده‌ و مابقی از چین هستند.

منبع : touristha.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.