یونان دررقابت با ترکیه،کشتی‎های ترک را آزار و تهدید می‌کند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

یونان با تهدید و دستگیری صاحبان کشتی‎های ترک، آنان را از حمل توریست‎های خارجی به جزیره‎های یونانی محروم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری "آنادولو"، آژانس مسافرتی ترکیه با اعلام این مطلب یادآور شد که اقدام مقامات کشتی‌رانی یونان درمنع فعالیت کشتی‎های ترکیه برای حمل و نقل مسافران به جزیره‎های یونانی برخلاف مقررات جهانی و بین‎المللی در زمینه حق آزادی سفر است.

 

"تیار توگای" معاون رییس دفتر آژانس گردشگری" یسیل مرمره" بااعلام این مطلب یادآور شد که با این اقدام یونان، درواقع آزادی سفر گردشگران برای سفر به ترکیه از طریق کشتی‎های ترکیه که در مسیرآب‎های آزاد بین‎المللی تردد می‎کنند، سلب شده است.

 

طبق همین گزارش هفته گذشته مقامات یونان کاپیتان‎های چند کشتی ترک را به جرم بازگرداندن گردشگرانی که از جزیره‎های یونانی قصد سفر به ترکیه داشتند، دستگیر کردند. همچنین یک کشتی ترک دیگر را نیز به دلیل مشابهی برای مدت 48 ساعت درتوقیف نگاه داشتند.

 

از دیگر سو مقامات گردشگری یونان در جزیره "ردوس" یونان طی بیانیه‎ای رسمی به موسسات تورگردانی اروپا از آن‎ها خواسته‎اند از همکاری با کشتی‎های ترکیه خودداری کنند.

 

به گفته توگای این بیانیه در رسانه‎های خبری بین‎المللی منتشر شده است ،همراه با ذکر این نکته که اقدام یونان درواقع نوعی مانع تراشی برسرفعالیت کشتی‎های ترک برای حمل و نقل گردشگران از جزیره‎های یونانی و رفتاری کاملا خودسرانه است.

 

به گفته وی این اقدام یونان هفته گذشته وزمانی که مقامات یونان کشتی‎های ترکیه را با تهدید به حمله از مسیرهای آبی دور کردند، به اوج رسید.

 

این درحالی است که کشتی‎های یونانی درمنطقه تنا یک روز در هفته حدفاصل جزیره "رودس" و مرمره رفت و آمد می‎کنند درحالی که کشتی‎های ترک تمام هفته فعال هستند.

 

به گفته توگای یونان در روزهای اخیر همچنین در مدخل ورودی جزیره‎ها از کشتی ها درخواست ویزا کرده‎اند.

 

برگرفته از خبرگزاري ميراث فرهنگي

 

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.