کیائی نژاد: امیدواریم دولت آینده نواقص میراث فرهنگی را برطرف کند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه مجلس ـ «مفید کیائی نژاد»، عضو کمیسیون فرهنگی درباره عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در دولت های نهم و دهم چنین می‏گوید: «با توجه به جایگاه ایران در میراث فرهنگی و همچنین گردشگری، توقع و انتظار بسیاری از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‏رفت، اما در هشت سال گذشته این انتظار عملی نشد.»

 

او با تاکید بر این که «میراث فرهنگی و گردشگری در ایران جای کار بیشتری دارد»، تصریح می‏کند: «آن‏گونه که باید در این حوزه عمل می‏شد، کاری اجرایی ویژه ای انجام نشده‏است. به عقیده من اگر دولت توجه بیشتری به موضوع گردشگری و میراث فرهنگی می‏کرد، کشور می‏توانست بهره بیشتری از این حوزه به دست آورد. ما امیدواریم دولت آینده بتواند نواقص دولت فعلی را جبران کند.»

 

نماینده ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان با اشاره به حوزه انتخابیه متبوعش، تصریح می‏کند: «درباره حوزه انتخابیه خودمان اطلاع دارم که در بسیاری از موارد می‏شد کارهای بهتری انجام شود. اما متاسفانه آن گونه که باید و شاید عمل نشد.»

 

عضو کمیسیون فرهنگی با تاکید بر این که نمایندگان مردم با تفریح و گردشگری مخالفتی ندارند، تصریح می‏کند: «تاکید ما این است که تفریحات برای مردم ساماندهی شوند. بطور مثال به وضعیت سد طالقان اشاره می‏کنم. از وقتی این سد راه افتاده است نیمی از جمعیتی که به برای تعطیلات آخر هفته به سمت شمال می‏رفتند، به سوی طالقان می‏آیند. هم مسیر نزدیک تری دارد و هوای طالقان نسبت به هوای شرجی شمال کشور بهتر است.»

 

او در ادامه تصریح می کند: «پایان هفته باید ببینید در حاشیه سد چه وضعیت تاسف‏باری به وجود می‏آید. به این دلیل که هیچ شخص و سازمانی وظیفه سر و سامان دادن به گردشگران را بر عهده ندارد. این موضوع باید به بهترین وجه سامان دهی شود تا مردم علاقمند، بتوانند از طبیعت طالقان استفاده کنند.»

 

کیایی نژاد در پاسخ به این سوال که سیاسی شدن سازمان میراث فرهنگی، تا چه اندازه در ضعف این سازمان نقش دارد؟، چنین می‎گوید: «موضوع سیاسی بودن تنها اختصاص به سازمان میراث فرهنگی ندارد. هر جایی مسائل سیاسی مد نظر قرار بگیرد، طبیعی است که از اهداف اصلی باز می‎ماند. اگر قرار باشد ما موضوعات را در مسیر اهداف سیاسی خودمان قرار دهیم، بطور قطع به وضعیت مطلوب نخواهیم رسید.

 

برگرفته از خبر گزاری میراث فرهنگی

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.