تحقق 64 درصدي هدف گذاري در راستاي جذب 7ميليون گردشگر خارجي (گردشگری عمومی)

توضیحات :

معاون گردشگري کشور از تحقق 64 درصدي هدف گذاري در راستاي جذب 7ميليون گردشگر خارجي در سال 1391 خبر دادو گفت:حجم سفرهاي کشورمان در طول سال بويژه ايام نوروز و تابستان بي نظير است.

 

به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري منوچهر جهانيان درنخستين نشست طرح تابستانه ستاد مرکزي سفرهاي کشور در جزيره کيش افزود: در دولت نهم و دهم سفر و گردشگري به عنوان مولفه اي فرهنگي و اجتماعي جاي خود را به عنوان يک ضرورت در زندگي مردم پيدا کرد و اقشار مختلف جامعه به عنوان يک نياز به سفر توجه کردند.

او با بيان اينکه ايران در بخش گردشگري داخلي رتبه پنجم را در تقويم سازمان جهاني جهانگردي به خود اختصاص داده است افزود:امروز مردم سفر را به گونه اي مديريت مي کنند که سفرها به سوي تخصصي شدن هدايت مي شود و مردم بر اساس ذوق و علاقه سفرهاي تخصصي را انتخاب مي کنند.

او در ادامه از تحقق 64 درصدي هدف گذاري براي جذب 7 ميليون گردشگر خارجي در سال 91 خبر داد و افزود :اين امر با تلاشهاي بسيار در استانهاي مختلف کشور،مناطق زيارتي و مرزي محقق شد.

او همچنين از رشد 35 درصدي گردشگري خارجي طي دو ماه گذشته به کشور خبر داد و يادآور شد:امروز ايران از امن ترين مقاصد گردشگري خارجي در دنيا به شمار مي آيد که بايد از اين ظرفيت براي معرفي کشور و همچنين در زمينه اشتغالزايي بهره مند شد.

جهانيان توضيح داد: متاسفانه سهم ما از گردشگراني که با تور به کشور سفر مي کنند اندک است و بايد در اين زمينه تلاش بيشتري انجام داد.

او تشريح برنامه هاي ستاد تسهيلات کشور براي تابستان 1392 و همچنين چگونگي تعامل با بخش خصوصي و واگذاري امور به اين بخش را محور برگزاري اين نشست عنوان کرد.

.در ادامه اين مراسم از برخي اعضاي ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي کشور تقدير شد.

به نقل از میراث آریا


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.