مرگ 25 نفر بر اثر شیوع یک ویروسی کشنده‎ در عربستان (گردشگری عمومی)

توضیحات :

انتشار یک ویروس کشنده تراز سارس که در سال 2003 جان 800 نفر را درآسیا گرفت، ابن بار درعربستان سعودی تا کنون جان 25 نفر را گرفته و 40 نفر دیگر را نیز مبتلا کرده است.

با شیوع یک ویروس مرگبارتر از سارس در عربستان سعودی، تعداد کشته شدگان این بیماری از 25 نفر گذشت. درحالی که 40 نفردیگر نیز از ابتلا به این بیماری رنج می‎برند.

 

 به گزارش "عرب هرالد"، مقامات وزارت بهداشت عربستان سعودی با اعلام خبر مرگ آخرین مورد از قربانیان که چهارشنبه گذشته صورت گرفت، یادآور شدند که این قربانی از شهروندان شرق منطقه الاحسا بوده است که پیش‎تر به ویروس مهلک مارس " آلوده شده بود.

 

طبق همین گزارش علاوه بر افزایش آمار مردگان؛ 40 نفر دیگر نیز در کشور عربستان سعودی به این ویروس آلوده شده و از عوارض آن رنج می‎برند.

 

ویروس "مارس" که دراصل مخخف سندروم تنفسی "کروناویروس" منطقه شرق خاورمیانه است ، درواقع نشان دهنده این واقعیت است که بخش عمده‎ای از موارد ابتلا در این منطقه و مشخصا درکشور عربستان سعودی رخ داده است.

 

درهمین حال سازمان بهداشت جهانی نیز 31 ماه مه اعلام کرد که میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری در سراسرجهان به 30 نفر افزایش یافته است.

این ویروس که قبلا نام دیگری داشت درواقع پسرعموی بیماری سارس است که در سال 2003 پس از جهش این ویروس از حیوانات به انسان در منطقه آسیا به مرگ بیش از 800 نفر منجر شد وسبب انتشار وحشت بی‎سابقه‎ای درجهان شد .  

 

بیماری مارس نیز همانند سارس، در پی عفونت شدید ریه‎ها و بروز مشکلات شدید ناشی از سرفه ، تب و نارسایی‎های تنفسی آشکار می‎شود. درعین حال این بیماری کاملا از سارس متفاوت و خطرناک‎تر است زیرا به سرعت کلیه‎ها را درگیر کرده و سبب نارسایی عملکرد کلیه‎ها می‎انجامد.

 

طبق همین گزارش مقامات بهداشتی با توجه به نرخ بالای مرگ و میر این ویروس درمقایسه با تعداد مبتلایان ابراز نگرانی کرده وهشدار داده‎اند که اگر با انتشار این بیماری که به راحتی قابل انتشار است، مقابله نشود، این ویروس  می‎تواند جرقه یک بحران جهانی جدید شود.

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.