آینده سفر با تلفن‏های هوشمند همراه است (گردشگری عمومی)

توضیحات :

طبق بررسی‌های انجام شده تا سال 2015 از هر 10 مشتری صنعت گردشگری 9 نفر دارای اشتراک تلفن همراه هستند. این وابستگی به فناوری‏های ارتباطی، ویژگی‎های صنعت سفر را از هم اکنون دگرگون کرده‏است.

طبق بررسی‎های انجام شده از سوی" بنیاد جهانی نیلسون" که یک موسسه مطالعاتی و مشاوره در زمینه بازاریابی و شناخت گرایش مشتریان است، تا سال 2015 از هر 10 مشتری صنعت گردشگری انتظار می‏رود که 9 نفر دارای اشتراک تلفن همراه باشد.

 

این بنیاد تحقیقاتی که درزمینه  ارزیابی موفقیت تبلیغات تلوریونی ودیگر رسانه‎های گروهی در سطح جهانی فعالیت می‌کند، این بررسی ها را که 31 اگوست 2011 منتشر شده ، براساس پاسخ بیش از 28000 مشتری آنلاین از 56 کشور جهان در سراسر آسیا و اقیانوسیه، اروپا و امریکا، خاورمیانه و افریقا، انجام داده است.

 

طبق همین بررسی‌ها، تا سال 2015 از هر 10 مشتری صنعت گردشگری انتظار می‏رود که 9 نفر دارای اشتراک تلفن همراه باشد. این گسترش دسترسی به امکانات گوشی همراه، از هم اکنون سبب تغییرات چشمگیری در وضعیت ابزارهای سفر و گردشگری و نحوه دریافت خدمات و ارتباط گردشگران با موسسات گردشگری شده و به طور کلی تمامی فعالیت‎های جاری دربازارهای گردشگری جهان را به نحوی تحت تاثیر قرارداده است.

 

طبق همین بررسی،درادامه این روند فزاینده، از مجموع دارندگان گوشی همراه، تا سال 2015 حدود 29 درصد از مسافران با استفاده از اپلیکیشن‎های موبایل معاملات خو د را برای رزو پرواز و خدمات سفر هوایی انجام می‎دهند.

 

30 درصد نیز با استفاده از سرویس‎های تلفن همراه برای رزو هتل و معاملات مربوط به آن اقدام می‌کنند.

 

همچنین روشن شده است که 15 درصد از گردشگران جهان با استفاده از نرم افزارهای موجود در تلفن‎های همراه، برنامه تعطیلات پیش روی خود را تنظیم می‎کنند.

 

این بررسی‏ها نشان می‎دهد که 85 درصد از مسافران و گردشگران سفرهای تفریحی و سرگرمی در سفرهای خارج از کشور خود؛ از تلفن‎های هوشمند استفاده خواهند کرد و 72 درصد از گردشگران قادرند با استفاده از این فناوری‎های نو ، مطالب و عکس‎های مربوط به گذراندن تعطیلات خود را درحالی که هنوز در تعیطلات به سر می‎برند، در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.

 

همچنین 46 درصد از گردشگران درحالی که هنوز در تعطیلات به سر می‎برند قادرند با استفاده از این فناوری‎ها مطالب یا ایمیل خود را چک کنند. 70 درصد نیز قادرند در دوران گذراندن تعطیلات، استتوس فیس بوک خود را به روز کنند.

 

5 استفاده مهم از گوشی‎های هوشمند حین سفر

درمیان تمامی کاربردهای گوشی همراه، این فناوری و امکانات آن در 5 مورد بیش از همه تصویرو فضای فعالیت‏های گردشگری را تحت تاثیر قرار داده است زیرا گردشگران اساسا دراین 5 زمینه به امکانات تازه‎ای دسترسی یافته اند که شامل عکاسی، استفاده از مشخصات جغرافیایی درنقشه‎ها، جستجو برای رستوران‏ها،‎جستجو برای جاذبه‎های گردشگری و شناسایی انواع مراسم یا فعالیت‎های جذاب برای گردشگران و همچنین بررسی‎های قبل از پرواز است.

 

طبق همین بررسی‎ها یک سوم پاسخ دهندگان اعلام کرده‎اند که به بنرها و یا ویدئوهای تبلیغاتی در موبایل‎ها، تبلت‎ها و تلفن‎های هوشمند، اعتماد دارند.

 

برگرفته از خبرگزاري ميراث فرهنگي

 

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.