جامعه‌ هتلداران به اتحادیه تبدیل می‌شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به دلیل الزامی که باید طبق قانون نظام صنفی به مرحله اجرا برسد، برخی از هتلداران خواستار تبدیل جامعه‌های هتلداران استانی به اتحادیه شدند که در نهایت امر جامعه هتلداران ایران نیز تبدیل به اتحادیه هتلداران ایران خواهد شد.

گردهم آیی معاونان سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و مدیران کل استانی که به منظور هماهنگی برای برنامه‌های سال 92 سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در جزیره کیش برگزار شد با برگزاری جلساتی با بخش خصوصی و هتلداران نیز همراه بود.

 

به گزارش CHN، یکی از مواردی که هتلداران در جلسات ارائه راهکار و طرح و برنامه ریزی آینده برای بخش خود ارائه دادند، مطرح کردن تبدیل جامعه هتلداران به اتحادیه بود. این پیشنهاد از سوی اتحادیه هتلداران تهران، اتحادیه هتلداران خراسان رضوی و اتحادیه هتلداران اصفهان ارائه شد.

 

این درحالی است که دستورالعمل اجرایی قانون کسب و کار در مجلس در حال بررسی است. طبق این قانون دیگر انجمن یا جامعه تحت عناوین مختلف فعالیت نخواهند کرد بلکه فعالان صنفی با تشکیل اتحادیه فعالیت خود را قانونمند خواهند کرد.

 

تعدادی از هتلداران به دلیل آنکه جامعه‌های هتلداران از وجاهت قانونی برخوردار نیستند خواستار تبدیل جامعه‌ به اتحادیه شده‌اند تا طبق یک قانون مدون هتلداران بتوانند خواستار حقوق خود شوند.

 

البته این درخواست با مخالفت‌هایی نیز همراه است چنانکه نیمی از هتلداران با تبدیل جامعه به اتحادیه موافق هستند و نیمی دیگر مخالف این امر هستند. در حال حاضر نیز درخواست هتلداران مبنی بر تبدیل جامعه به اتحادیه در دفتر امور مراکز و خدمات گردشگری کشور‌ در حال بررسی است.

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.