محبوب‎ترین هتل یخی جهان در سوئد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ محبوب‎ترین هتل یخی جهان در شهری واقع در شمال سوئد درست در جایی وسط قطب شمال ودر چشم‎اندازی از حلقه‎های قطبی قرار دارد،این هتل پاییز هر سال با حضور هنرمندان و متخصصان ساخته و برپا می‌شود.

 "هتل یخ سوئد" بخشی ازیک پروژه‎ی هنرهای مجسمه‎سازی و معماری و طراحی است که در روستایی به نام "جاکاسجاروی" ساخته می‎شود. یخ و برف مورد نیاز برای ساخت ساختمان‎های این هتل، هرسال از رودخانه "تورن" در منطقه برداشت و تامین می‏شود .

قدمت این هتل به سال 1990 و زمانی باز می‎گردد که نمایشگاه هنر در کلبه اسکمیو برگزار شد و طی آن برخی از هنرمندان و شرکت‎کنندگان شب را در همان منطقه و با امکانات بومی گذراندند.

 

ین اتفاق زمینه‎ساز ساخت هتل یخی شد که هر سال به محل گردهمایی هنرمندان و دوستدران طبیعت وورزش‎های زمستانی مبدل شده است.

این هتل با 50 اتاق و سوییت، تماما از یخ و برف ساخته شده و در صورت لزوم قابلیت آن را دارد که اتاق‌های تازه‌ای نیز به آن افزوده شود. هراتاق توسط یک هنرمند صاحب نام بین‌المللی ساخته شده و بنابراین در ذات خود بی‌نظیر است. بخش‌های میانی از قبیل راهروها، ستون‌ها و مجسمه‌ها و شمعدان‌های چند شاخه، همگی از جنس یخ و به گونه‎ای درخشان ساخته شده که چشم مهمانان را خیره می‌کند.

این هتل دارای همه امکانات یک هتل 5 ستاره را داراست و تورهای اتومبیل‌رانی ویژه قطب با کالسکه‌ها و ماشین‌های مخصوص، با هدف آشنایی با طبیعت قطب شمال و انواع جانوران و گوزن شمالی و سگ‌هاو دیگر حیوانات منطقه همچنین امکانات اسکی وانواع ورزش‎های زمستانی است.

هزینه اقامت در هر اتاق دونفره 1150 کرون سوئد برابر با 133 یورو برای هر نفر است.

منبع : chn.ir

 

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.