قطر برای گردشگران جام‌جهانی فوتبال جزیره تفریحی می‌سازد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

دولت قطر به منظور میزبانی هرچه بهتر از گردشگرانی که در طول برگزاری مسابقات جام‌جهانی به این کشور سفر می‌کنند، قصد دارد با هزینه ۵٫۵ میلیارد دلار جزیره‌ای تفریحی در سواحل دوحه بسازد.

شرکت تجاری «بروه» در قطر از طرح ساخت یک جزیره تفریحی در سواحل شهر دوحه با هزینه ۵٫۵ میلیارد دلار برای میزبانی از تماشاچیان مسابقات جام‌جهانی ۲۰۲۲ خبر داد.

براساس گزارش روزنامه «الشرق» قطر، این جزیره که «المها» نام خواهد گرفت، دارای ویلاهای مجلل، پارک آبی و پنج هتل بزرگ برای میزبانی از طرفداران فوتبال است.

«عبدالله سبیعی»، مدیر اجرایی این شرکت در حاشیه کنفرانسی در دوحه اعلام کرد: هتل‌های این جزیره تفریحی امکان اسکان ۲۵ هزار نفر را دارند. کشتی‌های مسافربری هم می‌توانند به مدت یک تا دو هفته در سواحل این جزیره مستقر شوند. انتظار می‌رود با آغاز اجرای پروژه‌های ویژه مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر، نیاز به هتل‌ها در این شهر افزایش یابد.

سبیعی افزود: ساخت این جزیره تفریحی در حدود ۲۰ میلیارد ریال قطر (معادل ۵٫۵ میلیارد دلار) هزینه در برخواهد داشت. این پروژه هم اکنون در مراحل اولیه ساخت به سر می‌برد.

وی ادامه داد: این شرکت تا کنون توانسته موافقت شورای عالی قطر مبنی بر خرید یک میلیون متر مکعب زمین و ساخت یک استادیوم ویژه مسابقات جام‌جهانی را به دست آورد، اما هنوز در مورد قیمت زمین به توافق نرسیده است

 منبع : آی هو نیوز


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.