کمک ترکیه برای توسعه صنعت عصاره و گردشگری گل درعربستان (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ" بندر الفهید"، مدیر سازمان گردشگری کشورهای عرب اعلام کرد درراستای جلب همکاری برای توسعه گردشگری در عربستان سعودی ، مقامات اسپارتای ترکیه برای بازدید از تایف درعربستان سفر می‌کنند.

 

به گزارش عرب نیوز این سفر طبق قرارداد های همکاری میان طرفین برای راه اندازی برنامه های آموزشی است ودرعین حال قرار است اسپارتا امکان آموزش درزیمنه تولید گلاب را در کشور عربستان فراهم کند.

 

 وی گفت:«درگام‎های آغازین ما 10 سرمایه گذار را در زمینه آموزش و کار با جدیدترین فناوری‏های جاری در زمینه تولید گلاب دعوت خواهیم کرد. درحال حاضر سالانه بیش از 5 میلیون گردشگر داخلی به اسپارتا سفر می‎کنند وما نیز امیدواریم که شاهد جذب همین تعداد گردشگر خارجی درزمینه گلاب گیری عربستان باشیم.«

 

به گفته وی همکاری متقابل میان ترکیه و عربستان تنها به صنعت روغن گل یا گلاب گیری محدود نیست بلکه پروژه‎ی مشترکی نیز در زمینه صایع هوایی به ارزش مالی 30 میلیون یورو در دستور کار دو کشور قرار دارد.

 

همچنین پروژه دیگر نیزبا همکاری بانک توسعه اسلامی در زمینه تامین امنیت و حمایت از حقوق سرمایه گذاران در دست اقدام است تا ازحقوق سرمایه گذاران در شرایط بحران‎های سیاسی حمایت کند.

 

 وی درپایان نتیجه گیری کرد که عربستان سعودی با توجه به این فعالیت‎ها سرمایه گذاری در ترکیه را گامی استراتژیک درتوسعه اقتصادی و روابط خارجی خود می‎داند.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.