سفر گردشگران سلامت به ایران نیم‌بها می‌شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی -فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از خبرگزاري ايسنا مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این‌باره توضیح داد: گردشگران خارجی با استفاده از سیستم مجازی و بدون رفتن به سفارتخانه می‌توانند ویزای خود را حتا در فرودگاه بگیرند و برای درمان به ایران بیایند.

 به گفته‌ی احمد سبحانی، مدت زمان این ویزا به تشخیص پزشک، نوع عمل جراحی و مدت زمان درمان بستگی دارد و کسانی که می‌خواهند این ویزا را دریافت کنند باید معیارها و ضوابط خاص وزارت امور خارجه را داشته باشند.

 او ادامه داد: گردشگران سلامت از طریق تورهایی که برای آن‌ها طراحی شده یا بیمارستان‌هایی که وزارت امور خارجه آن‌ها را تأیید کرده است، برای خدمات درمانی می‌توانند به ایران بیایند.

 وی با بیان این‌که ایران زمانی، فرستنده‌ی بیمار به کشورهای دیگر بود، اظهار کرد: خوشبختانه اکنون به موقعیتی رسیده‌ایم که می‌توانیم بیماران کشورهای دیگر را برای دادن خدمات درمانی به کشورمان جذب کنیم. حدود 10 بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در کشور وجود دارند که این نوع ویزا را قبول می‌کنند که از جمله‌ی این بیمارستان‌ها، بیمارستان‌ رضوی در مشهد است.

 سبحانی با تأکید براین‌که بیمارستان‌های تأییدشده، ظرفیت پذیرش و کیفیت خدمات درمانی مناسبی دارند، افزود: در ابتدای راه هستیم، این یک پروژه‌ی بسیار بزرگ است که بیمارستان‌های دیگر هم می‌توانند در صورتی که کیفیت لازم را برای ارائه‌ی خدمات داشته باشند، به این پروژه اضافه شوند.

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.