«دوزخ» دن براون، گردشگران را به استانبول سرازیر کرد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

ارجاعاتی که «دن براون»، نویسنده‌ی رمان معروف «رمز داوینچی» در اثر جدیدش به یک جادبه گردشگری در ترکیه‌ داده، سیل بازدیدکنندگان را به استانبول روانه کرده است.

پس از آنکه انتشار رمان «دوزخ» به قلم دن براون موجب رشد چشمگیر صنعت گردشگری فلورانس ایتالیا شد،. اکنون خبر رسیده است اشاره‌هایی که این رمان‌نویس صاحب‌نام به یک آب‌انبار باستانی در زیر شهر استانبول داشته،‌ اشتیاق گردشگران را برای دیدن این مکان دوچندان کرده است.

ماه می بهترین ماه از لحاظ تعداد جذب گردشگر به این آب‌انبار چند صدساله بوده است.

هفت سال پیش این آب انبار که زیر شهر استانبول قرار دارد، پر از گل‌ولای بود، اما اکنون بازدیدکنندگان می‌توانند در فضایی جذاب از امکانات تفریحی این محل استفاده کنند.

این آب‌انبار که فاصله‌ی چندانی با مسجد ایا صوفیه ندارد، در دوران امپراطوری بیزانس و حاکمان عثمانی برای ذخیره آب شهر مورد استفاده قرار می‌گرفت.

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.