پردرآمدترین کشورهای خاورمیانه در گردشگری (گردشگری عمومی)

توضیحات :

امارات در میان کشورهای منطقه خاورمیانه بیشترین درآمد را از محل گردشگری در سال ۲۰۱۲ داشته است.

براساس اعلام سازمان جهانی گردشکری، امارات در سال ۲۰۱۲ در میان کشورهای منطقه خاورمیانه بیشترین میزان درآمد از محل از صنعت گردشگری داشته است.

امارات در سال ۲۰۱۲ با حدود ۱۰ میلیارد دلار درآمد از محل صنعت گردشگری در صدر کشورهای منطقه خاورمیانه و رتبه ۳۱ جهان قرار گرفت.

از سوی دیگر عربستان نیز که هر ساله میزبان میلیون‌ها گردشگر مذهبی از سراسر جهان است، با کسب درآمد هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری در رتبه دوم خاورمیانه و ۳۵ جهان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز‌، کشورهای منطقه خاورمیانه در سال ۲۰۱۲ حدود ۴۷ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشته‌اند.

البته در همین زمان با وجود افزایش درآمدهای کشورهای این منطقه از محل صنعت گردشگری تعداد گردشگران آن از ۵۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۱ به حدود ۵۲ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۲ کاهش یافت

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.