لغو ویزای گردشگری ویتنام برای گردشگران ۷ کشور (گردشگری عمومی)

توضیحات :

گردشگران هفت کشور از ماه آینده میلادی‌ برای سفر به ویتنام نیاز به اخذ ویزای گردشگری نخواهند داشت.

 

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، در قالب طرح جدید دولت ویتنام که از ماه آینده میلادی اجرایی می‌شود، گردشگران هفت کشور آسیایی و اروپایی برای سفر به ویتنام به عنوان گردشگر نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت.

 

به گزارش برناما‌، در قالب این طرح، گردشگران کشورهای ژاپن‌، کره‌جنوبی، روسیه، سوئد‌، نروژ‌، دانمارک و فنلاند تا پایان سال ۲۰۲۰ برای سفر کوتاه مدت سه ماهه به عنوان گردشگر به ویتنام نیازی به اخذ ویزا ندارند‌.

 

در این شرایط کارشناسان صنعت گردشگری با اشاره به این مطلب که ویتنام سالانه میزبان حدود یک‌ونیم میلیون گردشگر از سه کشور ژاپن‌، کره‌جنوبی و روسیه است، بر این باورند که لغو ویزا برای اتباع این سه کشور می‌تواند رشد رشد چشمگیر گردشگران ویتنام از این کشورها را در پی داشته باشد.

 

در حال حاضر هزینه صدور ویزای گردشگری ویتنام که در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد برتر گردشگری آسیا و جهان تبدیل شده، ۴۵ دلار است که با اجرای این طرح سالانه ۵۰ میلیون دلار از درآمدهای دولت ویتنام کم می‌شود.

 

با این وجود کارشناسان بر این باورند که منافع اجرای این طرح بیشتر از زیان ۵۰ میلیون دلاری آن بوده و باید به مرور زمان گردشگران تعداد بیشتری از کشورهای نیز مشمول اجرای آن شوند.

 

ویتنام در سال گذشته میلادی میزبانی نزدیک به شش میلیون گردشگر را تجربه کرد و دولت این کشور قصد دارد در قالب یک برنامه‌ی ۱۰ ساله، ویتنام را در سال ۲۰۲۰ به میزبان ۱۰ میلیون گردشگر تبدیل کند.

 

دولت ویتنام همچنین قصد دارد تا سال‌ ۲۰۲۰ درآمدهای این کشور از محل صنعت گردشگری را به ۱۶ میلیارد دلار در سال برساند.

منبع : touristha.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.