ايجاد هشتاد مسير تخصصي اکوتوريسم در ايران (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از ايجاد و تعريف هشتاد مسير تخصصي گردشگري طبيعي (اکوتوريسم) در کشور خبر داد.

«منوچهر جهانيان» با بيان اين مطلب در گفت‌و‌گوي زنده تلويزيوني با شبکه بازار در محل نمايشگاه بين‌المللي تهران و در حاشيه مراسم اختتاميه سومين نمايشگاه طبيعت‌‌گردي، شکار و تيراندازي گفت: اين مسيرها با هدف افزايش تعامل هر چه بيشتر و تقويت ارتباط با گردشگراني است که به صورت علمي و تخصصي در اين حوزه اکوتوريسم فعاليت دارند. 

وي همچنين يادآور شد: در کنار اين هشتاد مسير تخصصي، 250 مسير عمومي نيز براي فعالان و علاقه‌مندان به گردشگري طبيعي تعريف و ايجاد شده است. 

معاون گردشگري کشور يادآور شد: معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري براي ارتقاي جايگاه و وضعيت گردشگري طبيعي در کشور برنامه‌هاي مختلفي را در دستور کار دارد.

جهانيان با اشاره به اهميت گردشگري طبيعي در کشور افزود: گردشگري طبيعي رتبه چهارم را در کشور بعد از گردشگري زيارت، فرهنگي و سلامت دارد. 

وي خاطرنشان کرد: آموزش جوامع محلي، آموزش راهنمايان و استانداردسازي مسيرها و مقاصد گردشگري طبيعي از مهمترين برنامه‌هايي است که معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در دستور کار دارد.

منبع خبر: chtn.ir

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.