«ماچوپیچو» رکورددار جاذبه های گردشگری در نیمه دوم 2013 (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (istta) به نقل از ایسنا، «تریب ادوایزر» به عنوان یکی از سایت‌های معتبر در حوزه گردشگری اعلام کرد، شهر تاریخی «ماچوپیچو» در پرو گزینه اول بیشتر بازدیدکننده برای سفر در نیمه دوم سال جاری میلادی بوده است.

 

ماچوپیچو در سال 1911 میلادی توسط یکی از باستان‌شناسان دانشگاه «ییل» آمریکا به نام «هیرام بینگهام» کشف شد. در طول سال‌ها این شهر تاریخی یک شهر دژ نظامی، مکانی مذهبی و محل استقرار چند کاخ متعلق امپراطوران اینکاها بوده است.

 

در عین حال، باستان‌شناسان مشهور جهان ماچوپیچو را محلی برای استراحت پادشاه‌های تمدن اینکا دانسته‌اند. بینگهام آثار تاریخی زیادی در بقایای این شهر تاریخی کشف کرد که بیشتر آنها برای سال‌ها در موزه‌ دانشگاه ییل نگهداری می‌شدند و مسؤولان این موزه پس از سال‌ها حاضر به عودت 40000 اثر تاریخی این شهر شدند.

 

پس از ماچوپیچو، شهر تاریخی «آنگکور وات» در کامبوج با قدمتی در حدود هشت قرن که میراثی از امپراتوران خمر است، گزینه دوم بیشتر بازدیدکنندگان برای سفر در نیمه دوم سال جاری میلادی بوده است. این شهر تاریخی که بین قرن‌های نهم تا چهاردهم میلادی پایه‌گذاری شده و همواره به‌عنوان یکی از شاهکارهای هنر و معماری از آن یاد می‌شود، با استفاده از سنگ‌های عظیم حجاری‌شده احداث شده است و بعد از گذشت چند قرن از احداث آن، رازهای زیادی درباره‌ی نحوه‌ی ساخت این شهر کشف‌نشده باقی مانده‌اند.

 

بنای تاریخی «تاج‌محل» نیز که در رده‌بندی "تریپ ادوایزر" در رتبه سوم قرار گرفته، در قرن هفدهم میلادی به‌ دستور یکی از پادشاه‌های مغول هند به نام «شاه‌جهان» برای اثبات علاقه‌ای او به همسرش در مدت 22 سال ساخته شده است.

 

همچنین شهر تاریخی «پترا» در اردن نیز که گزینه چهارم بیشتر بازدیدکننده در نیمه دوم 2013 است، متعلق به دوران پیش از تاریخ بوده و در سال ‌1812 میلادی توسط یک باستان‌شناس سوییسی کشف شد. معبد باستانی پترا نیز یک اثر تاریخی نیمه‌کاره است که در صخره‌ای بزرگ ساخته شده و داخل آن مملو از دالان‌ها و دهلیزهای اسرارآمیز است. 

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.