افزایش دوباره نرخ بلیت هواپیما در راه است؟ (گردشگری عمومی)

توضیحات :

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز – ۲۲ اردیبهشت – تصویب کردند مابه‌التفاوت پنج فرآورده اصلی و سوخت هوایی فروخته شده به مصرف‌کنندگان داخلی با قیمت صادراتی یا وارداتی این فرآورده‌ها محاسبه شود که رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی این امر را ضربه‌ای مهلک به صنعت هواپیمایی کشور دانست.

به گزارش خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در صورتیکه بر اساس ابلاغ دولت باید قیمت سوخت هواپیما لیتری ۷۰۰ تومان محاسبه شود، مجلس دستور فروش سوخت به ایرلاین‌ها به قیمت لیتری ۲۰۰ تومان یعنی برابر با قیمت آغاز قانون هدفمندی یارانه‌ها را تاکید کرده بود اما در جریان بررسی بودجه ۹۲ نمایندگان مجلس امروز – یکشنبه – تصویب کردند قیمت سوخت هواپیما در داخل به قیمت سوخت صادراتی یا وارداتی آن محاسبه شود. (اطلاعات پرواز)

در این زمینه عبدالرضا موسوی – رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی – به خبرنگار ایسنا گفت: اعلام محاسبه‌ی قیمت سوخت هواپیما با قیمت صادراتی این محصول، ضربه‌ای مهلکی به صنعت هواپیمایی کشور است.

وی افزود: در حال حاضر سوخت هواپیما در مسیر‌های خارجی حدود ۲۲۰۰ تومان محاسبه می‌شود در حالیکه شرکت‌های هواپیمایی سوخت هواپیما برای پروازهای داخلی را با نرخ ۲۰۰ تومان تهیه می‌کنند.

رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی یادآور شد: زمانی که دولت نرخ سوخت هواپیما در مسیر پروازهای داخلی را از ۲۰۰ به ۷۰۰ تومان افزایش داد مجلس دستور داد قیمت‌ها به زمان آغاز قانون هدفمندی یارانه‌ها برگردد، یعنی همان لیتری ۲۰۰ تومان.

موسوی اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی در پرداخت قیمت سوخت هواپیما با لیتری ۲۰۰ تومان با توجه به افزایش نرخ ارز دچار مشکلات فراوانی شده و ضررده بودند.

وی گفت: امیدوار بودیم پس از تخصیص ارز مبادله‌ای به شرکت‌های هواپیمایی، بخشی از مشکلات ایرلاین‌ها پس از افزایش نرخ ارز در بازار حل شود اما با این مصوبه‌ی جدید مجلس مشکلات هم‌چنان ادامه خواهد داشت.

رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار کرد: اگر مصوبه‌ی امروز مجلس مبنی بر محاسبه نرخ سوخت هواپیما با قیمت صادراتی آن اجرایی شود، به‌طور قطع به تبع آن قیمت بلیت هواپیما نیز افزایش خواهد یافت.

موسوی خاطر نشان کرد: باید به دنبال مذاکرات برای چگونگی اجرای این مصوبه و فشار کمتر به شرکت‌های هواپیمایی باشیم

 منبع : ihonews.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.