با تغییر دولت؛ آیا گردشگران بریتانیایی به ایران می‌آیند؟ (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎ الملل ـ  با پیروزی "حسن روحانی" به عنوان رییس جمهور معتدل درایران، موسسات تورگردانی ایران و بریتانیا امیدوار شده اند که با بهبود فضای دیپلماتیک ایران و بریتانیا، امکان سفر گردشگران به دو کشور فراهم شود و دفتر امور خارجه بریتانیا  نیز ممنوعیت سفر به ایران را برای اتباع انگلیسی لغو کند.

 

به گزارش تلگراف، موسسه‏های توریستی بریتانیا به ویژه در زمینه سفرهای ماجراجویانه، اظهار امیدواری کرده‎اند که نتیجه انتخابات اخیر ایران و روی کارآمدن "حسن روحانی" به عنوان یک  رییس جمهور معتدل، به ازسرگیری فعالیت‎های گردشگری و تسهیل سفر اتباع بریتانیایی به ایران منجر شود.

همچنین امیدوارند که این شرایط سبب لغو ممنوعیت کنونی اعلام شده از سوی دفتر امور خارجه بریتانیا درمورد سفر به ایران شود.

 

در گزارش تلگراف آمده است که  به رغم دستور دفتر امور خارجه بریتانیا و لشکر گشی‎های جهانی علیه ایران که تاکنون صورت گرفته، انتخاب حسن روحانی، در میان موسسات گردشگری این کشور، نوعی امیدواری به ایجاد پل‌های ارتباطی درزمینه تقویت توریسم میان ایران و کشورهای غربی را ایجاد کرده است.  گفته می‎شود که این انتخابات می‎تواند انگیزه‎های لازم را برای تجدید علایق متقابل میان دو کشور و جلب اعتماد برای سفر اتباع بریتانیا به ایران فراهم کند.

 

"جانی بیلبای" مدیر اجرایی موسسه توریستی Wild Frontiers درهمین زمینه می‎گوید: «آشکار است که بیشتر مردم ایران خواهان تعادل هستند هرچند که گمانه زنی‎ها از هم اکنون قدری زود است و ما هنوز نمی‎دانیم که این شخص چه برنامه و اقداماتی را به اجرا خواهد گذاشت، با این حال امیدواریم که شرایط به ایجاد محیطی دوستانه‎تر برای گردشگران و صنعت گردشگری منجر شود. »

 

این گزارش یادآور شده است که ایران سرزمین یکی از کهن‎ترین تمدن‎های باستانی جهان است و جاذبه‎های گردشگری آن همانند پرسپولیس که پایتخت امپراتوری ایران باستان بوده و تاریخ آن به قرن 6 قبل از میلاد باز می‎گردد، شهرت جهانی دارد.

 

این گزارش همچنین به شهر اصفهان به عنوان مرکز زیباترین آثار هنر و معماری اسلامی در دنیای اسلامی اشاره کرده که درهمسایگی شیراز، شهر گل سرخ و شعر و شاعری، از دیگر جاذبه‎های گردشگری این کشور است.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.