هتل‌های عراق رنگ و سم‌پاشی می‌شوند، درجه بندی‌ها تغییر نخواهد کرد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ‌ گردشگری ـ آخرین کاروان اعزامی به عتبات عالیات که در 12 تیرماه به عراق اعزام شده بودند در 19 تیرماه به ایران باز گشتند. بنابر اعلام سازمان حج و زیارت از این تاریخ یعنی 19 تیرماه تا 1 مرداد اعزام زائران به عراق متوقف خواهد شد.

 

"مسعود اخوان" مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در گفت و گو با CHN، دلیل این امر را نیاز هتل‌های عراق به بازسازی و سم پاشی و تعمیرات عنوان کرده‌است چنانکه قرار است دو تیم کارشناسی از شرکت شمسا جهت نظارت به عراق اعزام شوند.

 

او با اشاره به 200 تا 300 هتلی که در شهرهای کربلا و نجف و سایر شهرهای عراق در اختیار زائران ایرانی است خاطرنشان کرد: «از آنجایی که اعزام زائران به عراق در تمام سال انجام می‌شود و هتلها به طور مستمر در اختیار زائران هستند، فرصتی برای تعمیرات و رسیدگی به اتاق‌ها وجود ندارد. از این رو نیاز به بازسازی و اصلاح این هتل‌ها احساس شده‌است که طی روزهای آینده انجام خواهد شد.»

 

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: «این بازسازی‌ها شامل رنگ آمیزی ساختمان، سم پاشی و مواردی از این دست خواهد بود و پس از اتمام آن درجه بندی هتل‌ها به منوال قبل بر اساس استانداردهای شمسا و در قالب گروه "الف"، "ب" و... خواهد بود.»

 

البته گفته می‌شود، مرحله جدید اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات پس از توقف 15 روزه اعزام‌ها در اول مردادماه و مصادف با نیمه نخست ماه مبارک رمضان و تولد امام حسن مجتبی (ع) آغاز خواهد شد.  در این میان به گفته مسئولان سازمان حج و زیارت، زائرانی که علاقه‌مند هستند در شب‌های قدر به عتبات عالیات سفر کنند نیازی به پیش ثبت نام ندارند و می‌توانند با مراجعه به دفاتر حج و زیارت نسبت به نام نویسی در کاروان‌ها اقدام کنند.

 

با توجه به شرایطی که زائران ایرانی در عراق با آن مواجه هستند و انفجارهایی که بر سر راه زائران ایرانی انجام می‌شود حضور ایرانی‌ها در شب‌های قدر کمی تامل برانگیز خواهد بود این درحالی است که به گفته اخوان، همه ساله اعزام‌ها در شب‌های قدر انجام می‌شده و امسال هم ادامه خواهد داشت. ان شاالله که مشکلی برای زائران ایرانی پیش نخواهد آمد.

 

پس از اتمام اعزام‌های مرحله جدید، دور دوم اعزام‌ها از 29 مرداد ماه آغاز می‌شود و تا 15 مهر ماه سال 92 ادامه خواهد داشت که مراحل ثبت نام درآن متعاقلا اعلام خواهد شد.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.