شکم گردی در شب برای رستورانداران به صرفه نیست (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گردشگری‌ ـ برای هریک از ما پیش آمده که هنگام قدم زدن و گذر از کنار رستوران،فست فود، سفره خانه و ... هنگامی که عطر غذا به مشاممان می‌رسد یا شکل و شمایل آن را می‌بینیم اشتهایمان برای چشیدن آن باز می‌شود. این اشتها نه شب می‌شناسد نه روز. اما باز بودن و ارائه غذا بیش از اشتهای ما اهمیت دارد چراکه شکم گردی در شب تعطیل است.

 

"علی اصغر ابراهیمی" رییس اتحادیه رستوران‌ داران تهران با تاکید بر آنکه نه تنها رستورانداران به ادامه فعالیت تا پاسی از نیمه شب علاقه‌مند هستند بلکه مشتریان بسیاری نیز وجود دارد که علاقه‌مند هستند در زمان‌های مختلف به رستوران‌ها مراجعه کنند به CHN گفت:‌ «با این وجود از یک سو به دلایل امنیت شغلی و قانون کار و شیف بندی‌ کارکنان، از دیگر سو به دلیل نبود خط و مشی مشخص برای چگونگی حضور مشتریان در شب، رستوران‌داران صلاح نمی‌دانند که بعد از ساعت 12 شب به فعالیت خود ادامه دهند.»

 

او در توضیح دلایل عدم فعالیت رستوران‌ها بعد از ساعت 12 شب گفت: «با وجود آنکه شب گردی و پیاده روی در شب‌های تابستان رونق یافته و در این زمان نیز گاه اتفاق می‌افتد که مشتریان علاقه‌مند باشند تا برای خوردن غذا به رستوران بروند اما از آنجایی که رستوران‌دار باید برای ادامه فعالیت خود بعد از 12 شب، شیفتی جداگانه با حقوق و مزایا تعریف کند، این صرفه برای او وجود ندارد تا سه شیفت کاری را در رستوران مشغول به کار کند.»

 

به گزارش CHN، تمام این امور درحالی عنوان می شود که چند رستوران در حوالی ستارخان، میدان ونک، میدان توحید و ... که مجوز فعالیت شبانه روزی را دارند، با وجود آنکه کیفیت غذای آنها مطلوب هم نیست اما به دلیل فعالیت شبانه روزی خود، شاهد صف های طولانی مشتریان در ساعات نیمه شب هستند چراکه مشتریان بسیاری هستند که علاقه مندند در دورهای شبانه خود پاسخگویی برای اشتهای خود داشته باشند.

 

ابراهیمی با اشاره به آنکه اگر تعداد مراجعان در شب زیاد باشد می‌تواند صرفه اقتصادی برای فعالیت رستوران تا پاسی از شب را ایجاد کند گفت: «گرفتن مجوز برای فعالیت رستوران‌ها تا بعد از 12 شب یک کار گروهی است که درخواست آن توسط اتحادیه به اداره اماکن داده می‌شود، ولی هنگامی که امکانات اولیه برای تحقق این امر محیا نیست و پیش‌زمینه‌ای برای چگونگی حضور مشتریان در ساعات شب وجود ندارد، چنین درخواستی نیز ارائه نخواهد شد.»

 

"عباس علایی" رییس اتحادیه قهوه خانه‌داران و سفره‌خانه‌داران با اشاره به آنکه نه در تهران و نه در شهرستان‌های کشور قهوه‌خانه یا سفره‌خانه‌ای که بعد از ساعت 12 شب فعالیت کند وجود ندارد به CHN گفت:‌ »طبق ضوابط نیروی انتظامی هیچیک از این مراکز نمی‌توانند بعد از ساعت 12 شب فعالیت خودرا ادامه دهند.»

 

به گزارش CHN ، اجرایی و موفق شدن طرح "اذان تا اذان" و فعالیت مراکزی مانند رستوران‌ها و سفره‌خانه‌ها تا سحر گواهی بر آن است که می‌توان این طرح را نه تنها در ماه رمضان بلکه در تمام طول سال محقق کرد. این درحالی است که در حال حاضر مراکز سرو غذا تنها در ماه رمضان اجازه چنین فعالیتی را تا سحر دارند و در سایر روزهای سال باید تا قبل از ساعت 12 تعطیل شوند.

 

علایی با اشاره به آنکه صنوف طبق قوانین موجود پیش می‌روند خاطرنشان کرد: «مشتری و متقاضی استفاده از سفره‌خانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها همواره در تمام ساعات شبانه روز وجود دارد و در ماه رمضان نیز شاهد هستیم این مراکز تا سحر مملو از مشتری هستند. البته برخی از این مراکز نه تنها در ماه رمضان بلکه  در سایر ماه‌های سال مشتریان خود را دارند و اگر فعالیت آنها به صورت شبانه روزی نیز شکل گیرد خواهند توانست پاسخگوی نیاز مشتریان باشند.»

 

رییس اتحادیه قهوه خانه‌داران و سفره‌خانه‌داران تاکید کرد: «با توجه به مسائل قانونی که درخصوص عدم فعالیت اصناف بعد از ساعت 12 شب وجود دارد، ما نیز طبق قانون عمل می‌کنیم. در صورتی که امکانات قانونی آن فراهم شود خواهیم توانست مشتریان را جذب کنیم.»

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.