ایران حرف اول در توریسم سلامت منطقه را می زند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از تسنیم، احمد یارانی با بیان اینکه در بحث تورهای ورودی یک سری ظرفیت‌هایی در داخل کشور داریم اظهار داشت: ایران کشوری چهارفصل است که شما با یک پرواز می‌توانید از شمال کشور به جنوب کشور پس از یک ساعت بروید و از یک آب  هوای معتدل و سرد به یک آب و هوای گرم منتقل شوید، چنین چیزی در دنیا بی‌نظیر است.

 

وی با بیان اینکه یکی از مطالبات ما از دولت یازدهم این است که به این قسمت توجه‌ ویژه‌ای کنند افزود: باید در این زمینه برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت انجام شود که ما در زمینه تورهای ورودی و خارجی خصوصاً با توجه به ظرفیت‌های داخلی که داریم، به سمت گردشگری خلاقانه حرکت کنیم به عنوان مثال در زمینه توریسم سلامت و درمان در بین کشورهای حاشیه دریای خزر و خلیج فارس حرف اول می‌زنیم که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

 

یارانی با بیان ایکنه باید روی تورست‌های درمان سرمایه‌گذاری و تبلیغات بیشتری انجام شود ادامه داد:‌ اگر توریست درمان وارد کشور شود، ماندگاری آن 15 تا 45 روز است، در حالی که یک توریست فرهنگی و طبیعت‌گرد اگر بخواهد وارد کشور شود ماندگاری آن حداکثر 3 روز است لذا به نظر می‌رسد پرداختن به توریست درمانی با توجه به ظرفیت‌های موجود در کشور، ارزش اقتصادی زیادی داشته باشد.

 

وی یادآور شد:‌ باید در دولت آینده به سمت گردشگری خلاقانه حرکت کنیم، این همان موضوع صادرات نامحسوس است که به آن اعتقاد داریم؛ یعنی بدون اینکه ما کالایی را از گمرک کشور خارج کنیم، ارز وارد می‌کنیم چرا که خدماتی که به گردشگران ارائه می‌دهیم مانند کالایی می‌ماند که داریم از کشور خارج می‌کنیم.

 

یارانی خاطرنشان کرد:‌ این موضوع می‌تواند به اقتصاد کشورمان کمک به سزایی داشته باشد و سروسامانی به سیستم اقتصادی گردشگری بدهد.

منبع : istta.ir

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.