کاهش 20 درصدی مسافران کیش نسبت به سال گذشته (گردشگری عمومی)

توضیحات :

 

خبرگزاری میراث فرهنگی‌ ـ گردشگری ـ ایران را به عنوان کشوری چهار فصل می‌شناسیم. درحالی که پاییز تهران را با برف و کولاکش به پایان می‌بریم تا با فرا رسیدن یلدا زمستان را آغاز کنیم، کیش با دمای 22 درجه‌ای خود هوایی بهاری دارد و به نوعی بهترین فصل پر گردشگر خود را پشت سر می‌گذارد.

این درحالی است که هتل‌های کیش بر خلاف سال‌های گذشته فصل پر رونقی ندارد و نسبت به زمان مشابه در سال گذشته با افت 20 درصدی مسافران روبه‌رو هستند.

"مسیح الله صفا" رییس جامعه هتلداران کیش در گفت و گو با CHN با اعلام خبر کاهش ضریب اشغال هتل‌های کیش به کم‌تر از 70 درصد یکی از دلایل این کاهش را افزایش نرخ بلیط هواپیما عنوان کرد و گفت: «البته این تنها عامل کاهش تعداد مسافران کیش نیست بلکه بالا رفتن هزینه‌های زندگی از یک سو و عدم تغییر درآمدها از دیگر سو سبب کاهش سفرها شده‌است. این درحالی است که سال گذشته، ضریب اشغال هتل‌های کیش در چنین فصلی بیش از 90 درصد بود.»

وی خاطرنشان کرد: «کشورهایی مانند ترکیه و مالزی بودجه سالانه کشور را با توجه به درآمدهای گردشگری خود تنظیم می‌کنند. این درحالی است که کشور ما با دارا بودن جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی بسیار زیاد،‌ نتوانسته در صنعت گردشگری رشد و رونق ایجاد کند.»

صفا همچنین از تعامل 7 هتل فعال در کیش جهت ارائه تخفیف‌های 15 تا 30 درصدی خبر داد و گفت:‌«طبق این تعامل، مسافرانی که در این هتل‌ها اقامت داشته باشند می‌توانند از 15 درصد تخفیف اتاق و 30 درصد تخفیف رستوران‌های این هتل‌ها بهره‌مند شوند.»

رییس جامعه هتلداران کیش همچنین از آغاز فعالیت 4 هتل تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: «هتل ایران که 4 ستاره است تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید. در این میان هتل ارم نیز در حال انجام بازسازی‌های لازم است تا بتواند با فراهم آوردن امکانات و خدمات لازم ستاره از دست رفته خود را بدست آورد.»

منبع : ulduztourism.com

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.