رشد ۱۰ درصدی گردشگری مصر با وجود ناآرامی‌ها (گردشگری عمومی)

توضیحات :

با وجود ناآرامی‌های اخیر در مصر‌، گردشگری این کشور در شش ماهه نخست امسال رشد ۱۰ درصدی را تجربه کرد.

 

«هشام زازو»، وزیر گردشگری مصر از رشد دو رقمی گردشگری این کشور در شش ماهه اول ۲۰۱۳ در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته با وجود ناآرامی‌های اخیر خبر داد. (تور مصر)

به گزارش روزنامه الاهرام، مصر در این زمان میزبان حدود پنج میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر بود که حاصل آن در آمد چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری برای اقتصاد بحران‌زاده مصر بود.

 

در این دوره زمانی هر گردشگر به طور متوسط روزانه ۶۷ دلار در مصر هزینه کرده و بیشتر گردشگران این کشور نیز از کشورهای اروپایی بوده‌اند.

 

وزیر گردشگری مصر همچنین با اشاره به این مساله که به دلیل ناآرامی‌های شهر قاهره، ظرفیت نیمی از پروازها به مقصد این شهر خالی است، دیگر مقاصد گردشگری مصر از جمله «صحرای سینا»، شهر گردشگری «شرم‌الشیخ»، مجموعه معابد «کارناک‌»، معبد «ابوسمبل» و «دریای سرخ» را برای گردشگران امن دانست.

البته در سال ۲۰۱۱ به دلیل ناآرامی‌های مصر که به برکناری حُسنی مبارک انجامید، درآمدهای مصر از محل صنعت گردشگری با میزبانی از ۱۰ میلیون گردشگر در مقایسه با سال پیش از آن ۳۰ درصد کاهش یافت و تعداد گردشگران این کشور نیز در سال ۲۰۱۱ حدود پنج میلیون نفر نسبت به سال ۲۰۱۰ کاهش داشت.

 

این در حالیست که مصر در سال ۲۰۱۰ با قرار گرفتن در بین ۱۰ مقصد برتر گردشگری جهان، میزبان نزدیک به ۱۵ میلیون گردشگر بود. صنعت گردشگری یکی از ارکان اقتصاد مصر است و حدود پنج میلیون نفر از نیروی کار این کشور در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط به کار اشتغال دارند.

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.