ونيز، دومين شهر بد بوي جهان (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به دنبال انتشار فهرست پنج شهر بدبوي جهان، ونيز در رده دوم اين فهرست جاي گرفته است. ونيز به دليل آب‌‌راه‌هاي مشهور و کوچه هاي آبي تاريخي و توريستي‌اش، دومين شهر بدبوي جهان معرفي شده است.

گروهي از متخصصان وحاميان محيط زيست اخيرا نام پنج شهر را در جدول بدبو ترين شهرهاي جهان قرار داده اند که ونيز توريستي ترين شهر ايتاليا، دومين شهر بدبوي جهان  معرفي شده است.

 

در اين فهرست استان کانکان در مکزيک در بالاي جدول جاي گرفته که علت اصلي بدي هوا و بوي بد آن ناکارآمدي سيستم فاضلاب شهري در اين منطقه است.

 

 شهر توريستي ونيز در ايتاليا  هم به رغم شهرت تاريخي و جايگاه فرهنگي آن به عنوان شهر رويايي براي هزاران توريست شناخته شده و  سالانه بيشترين تعداد توريست را از سراسر جهان به خود جذب مي کند ، در رديف دوم اين فهرست طبقه بندي شده است. بنابراين توريست هايي که آرزو دارند در نهرهاي تاريخي و مشهور ونيز قايقراني کنند و از خيابان هاي باريک و تاريخي اين شهر عبور کنند، ناچارند صبر و تحمل زيادي را برخود هموار کنند ، زيرا خيابان هاي ونيز بوي چندان خوشايندي ندارند و نکته اصلي هم همان جاذبه اين شهر يعني کانال ها و راه آب هايي است که اين شهر تاريخي و موزه هاي آن  را با شهرتي جهاني محبوب همگان کرده است.

 

سومين شهر بدبوي جهان شهري است به نام رتوروا در کشور نيوزيلند که به طور شبانه روزي بويي شبيه به تخم مرغ گنديده دراين شهر به مشام مي رسد. درواقع علت اصلي اين بوي بد و انتشار آن منابع زمين گرمايشي است که در اين منطقه از زمين به ويژه بسيار زياد است و با انتشار انواع مواد آلي از اعماق زمين محيط شهر را بدبو مي کند.  

 

چهارمين شهر بدبوي جهان در اين جدول نيز سنت هلن واقع در اوکلند انگلستان است که در اصل محل کشت پياز و پوشيده از مزارع پياز است.

 

و بالاخره پنجمين و آخرين شهر بدبوي جهان در اين جدول شهر توريستي ديگري است در فرانسه که محل توليد پنير مخصوص محلي به نام کوت – د- اور  بوده که به رغم شهرت و محبوبيت بسيار بوي بدي دارد اما باوجود بوي بد هنوز هم محبوب توريست هاي بسياري است که به قصد چشيدن اين نوع پنير به اين منطقه سفر مي کنند.

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.