افزایش 35 درصدی قیمت حج برای کاهش زیان مالی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ با کاهش تعداد زایران خانه خدا، کمپانی‌های فعال در حوزه حج و عمره برای جبران زیان مالی خود، هزینه های سفر حج را به میزان 35 درصد افزایش دادند.

 

به گزارش عرب نیوز در پی تصمیم دولت عربستان برای کاهش تعداد زایران داخلی و خارجی خانه خدا، هزینه سفرخانه خدا به میزان 35 درصد افزایش یافت.

 

طبق همین گزارش "سعد القراشی"یکی از اعضای اتاق بازرگانی و صنعت مکه با اعلام این مطلب یادآور شد که افزایش هزینه سفر حج وعمره درسال آینده به جبران کاهش 50 درصدی زایران صورت می‌گیرد.

 

وی همچنین اعلام کرد ازآنجا که برنامه کاهش تعداد زایران خانه خدا تا سه سال آینده نیز ادامه دارد، کمپانی‌های حج و عمره درپی یافتن راه حل هایی برای جبران سود مالی هستند که درنتیجه این کاهش سفر با آن مواجه خواهند شد.

 

به گفته وی رمضان امسال نیز تعداد عمره گزاران 50 درصد محدود شده بود بنابراین بیشتر کمپانی‌های حج و عمراه طرح‌های جدیدی را برای ایجاد تعادل درکاهش درآمد ناشی از کاهش زایران درنظر گرفته‌اند.

 

طبق همین گزارش  درسال 2012 نیز کمپانی های فعال در زمینه حج و عمره قیمت‌ها را افزایش دادند اما دلیل آن افزایش تقاضا و رشد تعداد زایران اعلام شده بود!  

 

سعد القراشی با اشاره به همین نکته از کمپانی‌های حج و عمره خواسته است با قیمت‌ها بازی نکنند.

این درحالی است که کشور عربستان سعودی سالانه میلیاردها دلار درآمد تنها از محل سفر زایران برای زیارت خانه خدا کسب می‎کند.  حج دومین منبع درآمد این کشور پس از نفت است.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.