ورود بيش از 9 ميليون مسافر ازابتداي تابستان به مشهد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

مدير كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي از ورود بيش از 9 ميليون مسافر از ابتداي تير ماه تا 15 مرداد ماه سال جاري به مشهد خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي فريدون فعالي ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت : طبق استعلام گرفته شده از فرودگاه ، راه آهن ، پايانه مسافر بري ، و سازمان ترافيك از ابتداي تير ماه تا 15مردادماه  9ميليون و 161هزار و 167نفر از ابتداي تير ماه تا 15 مردادبه مشهد مقدس به شوق زيارت بار گاه ملكوتي امام رضا (ع) به مشهد سفر كرده اندكه نسبت به سال گذشته در مدت مشابه 19در صد افزايش داشته است.

 

فعالي اظهار داشت : بيشترين مسافر ورودي به مشهد از طريق خود روهاي شخصي بوده است كه رقمي بيش از 700هزار نفر را به خود اختصاص داده است و پس از آن به ترتيب پايانه هاي مسافر بري ، راه آهن و فرودگاه بيشترين سهم را در جابه جايي مسافر به مشهد داشته اند.

 

وي گفت : در حال حاضر در مشهد 152هتل ، 292هتل آپار تمان ، 553 مهمانپذير .منزل شخصي داراي مجوز ، 350مدرسه ، 75حسينيه ، 22بقاع متبركه و 91زاير سرا با ظرفيت 147هزار نفر در هرشب اقامت آماده پذيرايي از زايران بارگاه ملكوتي امام رضا (ع) مي باشد كه اين رقم 52در صد واحد هاي اقامتي كشور راشامل مي شود.

منبع : chtn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.