رالی «پاریس تا پرسپولیس 2» 14شهریور ماه امسال برگزار می‌شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

شهریور ماه سال جاری شاهد برگزاری دومین رالی «پاریس تا پرسپولیس» خواهد بود، چنانکه گردشگران ورودی با 36 دستگاه اتومبیل طی 23 روز مسیرهای مختلف کشور را طی کرده و از جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی کشور دیدن می‌کنند.

هرسال تعداد زیادی از برنامه‌های طبیعت‌گردی برای گردشگران برگزار می‌شود، اما حدود 3 سال است که شاهد برگزاری مسابقات رالی در کشور هستیم که تحت عناوین مختلف و با وسایل نقلیه متفاوت برگزار می‌شوند. هرچند حدود یک دهه پیش شاهد برگزاری رالی "از پکن تا پاریس" نیز بودیم اما بنابر دلایلی برگزاری این رالی در کشور، طی سالهای گذشته متوقف شده‌است.

 

«ابراهیم پورفرج»، مدیر آژانس مسافرتی پاسارگاد تور با اعلام خبر برگزاری رالی «پاریس تا پرسپولیس 2» به CHN‌ گفت: «طی دوسال گذشته سافاری و رالی‌های مختلفی برگزار کردیم که اولین رالی «پاریس تا پرسپولیس» را سال گذشته برگزار کردیم که حدود 19 روز طول کشید و امسال دومین دور آنرا برگزار می‌کنیم.»

 

به گفته او،‌ دومین رالی «پاریس تا پرسپولیس» از 14 شهریورماه سال جاری آغاز خواهد شد. گردشگران از مرز بازرگان وارد کشور می‌شوند تا پس از طی مسیری که 23 روز به طول می‌انجامد، مجدد از مرز بازرگان خارج شوند.

 

به گزارش CHN، تاکنون 36 دستگاه ماشین برای شرکت در رالی «پاریس تا پرسپولیس 2» ثبت نام کرده‌اند که بیشتر آنها از کشورهای فرانسه، سوییس و آلمان هستند. البته شرکت ‌کنندگانی از کشورهای بلژیک، پرتغال، اسپانیاف و بسنی هرزگوبین نیز در این رالی حضور خواهند داشت.

 

پورفرج با اشاره به آنکه تاکنون حدود 89 نفر برای شرکت در این رالی و سفر به ایران ثبت نام کرده‌اند درخصوص هزینه حضور این گردشگران در این رالی گفت:‌ «با توجه به مسیری که برای این رالی تعریف شده و کمپ‌ها و هتل‌هایی که این گردشگران را اسکان خواهند داد، این سفر حدود 10 تا 15 هزار دلار برای هر گردشگر هزینه در بر دارد.»

 

او درخصوص مسیر برگزاری رالی «پاریس تا پرسپولیس 2» به CHN‌ گفت:‌ «این گروه رالی از مرز بازرگان وارد ایران می‌شوند و پس از بازدید از قره کلیسا و یک شب اقامت در کمپ از مسیر سهند، تخت سلیمان به کرمانشاه می‌‌رسند. سپس علی گودرز و وستگان را در مسیر خواهند داشت تا به شیراز برسند و دو شب در این شب اقامت داشته باشند. سپس آباده و اصفهان را پشت سر خواهند گذاشت و به کویر مصر می‌رسند. ازبک کوه، نور، رازمیان، خلخال و تبریز و در نهایت از مرز بازرگان خارج خواهند شد. در واقع اقامت در کمپ و هتل در مسیر برای آنها در نظر گرفته شده‌است تا در عین دیدن جاذبه‌های طبیعی کشور از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی شهرهایی مانند اصفهان و شیراز و کرمانشاه نیز بازدید کنند.»

 

به گفته این آژانسدار، کارانه‌هایی که برای ورود اتومبیل‌های خارجی دریافت می‌شود بزرگترین مشکل برگزاری رالی‌های اینچنینی است چراکه حدود یک و نیم برابر ارزش اتومبیل را به عنوان ضمانت باید پرداخت کرد. البته قرار است در برگزاری این رالی، سازمان میراث و گردشگری همکاری‌های لازم جهت ارسال نامه‌ای مبنی بر عدم دریافت چنین مبلغی انجام شود چراکه تمام این اتومبیل‌ها،‌ ماشین‌های مسابقه‌ای هستند.

 

پورفرج همچنین از برگزاری رالی دیگری در مهرماه خبر داد که قرار است اینبار توسط موتورسواران برگزار شود. این رالی با حضور 22 دستگاه موتور سیکلت برگزار می‌شود که 12 تا 14 روز به طول خواهد انجامید.

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.