ایسلند و اسلواکی برترین و قبرس و ایتالیا پایین‌ترین رتبه گردشگری اروپا (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ ایسلند و اسلواکی سریع ترین میزان رشد گردشگری دراروپا را دارند؛ در مقابل ایتالیا و قبرس از نظر رشد این صنعت درپایین ترین رتبه جدول اروپا جای گرفتند.

 

دو کشور اسلواکی و ایسلند با 20 درصد و 30 درصد رشد نسبی در صنعت گردشگری از نظر سرعت رشد برترین‎های اروپا شناخته شدند.

 

طبق  آخرین گزارش کمیسیون سفر اتحادیه اروپا پس از این دو کشور، مونتنگرو و لاتویا و کراواسی با 9 درصد، و سپس کشورهای مجارستان و لهستان با 7 ردصد رشد از بیشترین میزان رشد دراین صنعت برخوردار بوده‌اند.

 

این در حالی است که درشرایط بحران اقتصادی جاری صنعت گردشگری در بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شدت آسیب دیده و برخی از بزرگ ترین مقصدهای سنتی این قاره در دو سال گذشته دچار رکود نسبی شده‎اند. دراین شرایط آمارها نشان می‎دهد که میزان رشد در مقصدهای جدید یک نشانه امید بخش برای این قاره است هرچند اگر نتوانند به روند کلی کاهش ورکورد غلبه کنند.

 

درسوی دیگر این طیف قبرس با 12 درصد کاهش منفی‌ترین روند رشد و تنزل را داشته است. دو کشور آلمان و اسپانیا از میان بزرگ‌ترین مقصدهای گردشگری اروپا با 4 درصد رشد در 4 سال گذشته وضعیت سالمی داشته و کشور بریتانیا نیز با وجود چالش‌ها سرانجام موفق شد به وضعیت رشد مثبت 2 درصد دست یابد. درحالی که طبق همین گزارش، ایتالیا در همین مجموعه با 2 درصد کاهش کشوری ناموفق بوده است.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.