رکورد یک میلیارد دلاری عمان در درآمد گردشگری (گردشگری عمومی)

توضیحات :

عمان با درآمد یک میلیارد دلاری از محل صنعت گردشگری، برای اولین‌بار در زمینه درآمد توریسم رکورد زد.

سازمان جهانی جهانگردی در گزارشی در زمینه میزان درآمد کشورهای منطقه خاورمیانه از محل صنعت گردشگری از ثبت رکورد یک میلیارد دلاری عمان از صنعت گردشگری خبر داد.

به گزارش عرب نیوز‌، عمان در سال ۲۰۱۲ بیش از یک میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشت که این امر سهم این کشور از محل درآمدهای گردشگری خاورمیانه را به ۲٫۳ درصد رساند.

 

البته در این سال بیشترین میزان درآمد گردشگری در میان کشورهای خاورمیانه به عربستان با کسب بیش از ۱۰ میلیارد دلار، امارات با کسب بیش از هفت میلیارد دلار و قطر با کسب ۳ میلیارد دلار اختصاص داشت و عمان نیز با درآمدی بیش از یک میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار گرفت.

 

عمان در سال ۲۰۱۲ به واسطه برگزاری ده‌ها جشنواره در شهرهای مختلف این کشور از جمله مسقط میزبان یک میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر بود که یک رکورد در جذب گردشگر محسوب می‌شود.

 

دولت عمان قصد دارد با توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، گردشگری الکترونیک را در این کشور رونق داده و برای پذیرایی از ۱۲ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۰ آماده شود.

 

این کشور همچنین در سال گذشته نیز موفق به جذب دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی شد که بیشتر آن جذب صنعت هتل‌داری، به ویژه احداث هتل‌های لوکس چهار و پنج ستاره خواهد شد. عمان با بهره‌ بردن از تنوع جانوری و گیاهی سالانه میزبان هزاران طبیعت‌گرد از سراسر جهان نیز بود.

 

سازمان جهانی جهانگردی در آخرین گزارش خود پیش‌بینی کرده است تا پایان سال ۲۰۳۰ تعداد گردشگران منطقه خاورمیانه دو برابر شود.

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.