نیروگاه هسته‌ای، جاذبه جدید گردشگری ژاپن (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(istta) به نقل از ایسنا، نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما در ژاپن که پس از زلزله و سونامی مرگبار مارس سال 2011 دچار صدمات زیادی شد، در ماه‌های آتی به جاذبه جدید گردشگری ژاپن تبدیل می‌شود.

 

به گزارش دیلی تلگراف، پس از فروریختن یکی از برج‌های این نیروگاه در سال 2011 بر اثر زلزله 9 ریشتری و سونامی مرگبار، تمامی مناطق اطراف آن تخلیه شد و برای مدتی تعداد گردشگران ژاپن کاهش چشمگیری یافت.

 

اکنون با گذشت بیش از دو سال از آن حادثه و در شرایطی که نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما به طور کامل تعطیل شده و میزان تشعشعات آن نیز برای انسان‌ها زیانی ندارد،‌ دولت ژاپن قصد دارد در آستانه تعطیلات سال نو میلادی این نیروگاه و روستاهای اطراف آن را به مقاصد گردشگری تبدیل کنند؛ هرچند که برای نابودی مواد رادیواکتیو موجود در چهار راکتور آن به چند دهه زمان نیاز است و گردشگران تحت شرایط خاصی می‌توانند از این نیروگاه دیدن کنند.

 

ژاپن در سال 2010 میزبان 8 میلیون و 600 هزار گردشگر از نقاط مختلف دنیا بود، اما در سال 2011 این کشور با کاهش 27 درصدی گردشگران مواجه شد و تنها 6 میلیون و 200 هزار گردشگر به ژاپن سفر کردند.

 

در این شرایط دولت ژاپن که خود را برای میزبانی از 10 میلیون گردشگر در سال جاری میلادی آماده کرده، قصد دارد شرایط لازم برای جذب 20 میلیون گردشگر در سال 2017 و 25 میلیون گردشگر را در سال 2025 با جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زیرساخت‌های صنعت گردشگری این کشور مهیا کند که حاصل آن ایجاد هزاران شغل جدید در ژاپن خواهد بود.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.