رکورد بی‌سابقه گردشگری دربریتانیا (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ گردشگران خارجی که درشش ماه نخست امسال از بریتانیا دیدار کردند به تنهایی حدود 9 میلیارد پوند به خزانه این کشور تزریق کردند. این میزان خرید گردشگران از ماه نخست سا تا  ماه ژوئن امسال بیش از 11 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته بوده است.

 

داده‌های منتشر شده از سوی دفتر ملی آمار بریتانیا نشان از آن دارد که ماه ژوئن به ویژه قدرتمند‌ترین میزان رشد ماهانه را در شش ماه گذشته داشته و توریست‌ها دریان ماه به ویژه بیش از 1.84 میلیارد پوند پول خرج کرده و ازجیب خود روانه خزانه بریتانیا کرده‌اند. این میزان برابر با 13 درصد افزایش نیست به ماه ژوئن در سال گذشته است.

 

تعداد کل گردشگران نیز در شش ماه نخست با 4 درصد رشد به 15 میلیون نفر رسید که 2.89 میلیون نفر تنها درماه ژوئن به این کشور سفر کردند.

 

گفته می‌شود که کاهش ارزش پوند در این زمینه نقش مهم داشته است. مقامات توریسم بریتانیا درعین حال می‌گویند که این میزان رشد نشان از آن دارد که استراتژی‌های طراحی شده برای توسعه گردشگری در سال‎های گذشته اکنون نتبحه داده و به هدف رسیده است.

 

این موفقیت نشان می‌دهد که توریسم که نقش بزرگ و مهمی در اقتصاد بریتانیا دارد، باید به این روند رشد ادامه دهد.

 منبع : ihonews.com

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.