کمپانی‎های سعودی از سرمایه‎گذاری در گردشگری خلیج فارس اکره دارند (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به دلیل بی ثباتی‎های شدید سیاسی و اجتماعی کمپانی‎های سعودی از سرمایه گذاری در گردشگری خلیج فارس خودداری می‎کنند و کشورهای اروپایی و آسیای دور را ترجیح می‎دهند.

باوجود تلاش‎های وسیع مقامات در کشورهای عرب منطقه خلیج‎فارس برای ارتقای سطح سرمایه‎گذاری در صنعت توریسم ، ثروتمندان سعودی همچنان سرمایه‎گذاری در اروپا و خاوردور را به کشورهای عرب همسایه خود درخلیج فارس، ترجیح می‎دهند.

 

به گزارش عرب نیوز" ابراهیم النبهانی" مدیر کمیته گردشگری در اتحادیه صنعت و اتاق بازرگانی کشورهای منطقه خلیج فارس با اعلام این که کشورهای منطقه خلیج فارس پیوسته برای احیای صنعت گردشگری و جذب سرمایه‎گذار خارجی هم از کشورهای منطقه و هم دیگر کشورها تلاش‌می‎کنند، یادآور شد کمپانی‎ها و اشخاص مختلف سعودی از سرمایه گذاری در توریسم کشورهای منطقه اکراه دارند. این درحالی است که به گفته وی عناصر قدرتمند و مشوق‎های خوبی دراین کشورها وجود دارد.

 

وی افزود:«روند مهاجرت وفرار سرمایه ‎ها به کشورهای خارج از منطقه خلیج فارس، سبب شده که دولت‎ها برای تقویت سرمایه گذاری در صنعت توریسم خود تلاش‎ها و مطالعات بسیاری برای شناخت و رفع موانع سرمایه گذاری در منطقه انجام دهند. دراین تحقیقات روشن شد که گرایش بیشتر تاجران و سرمایه‎گذاران منطقه به سوی ارسال سرمایه در کشورهای خارجی بیش از هرچیز به دلیل تغییر فضای سیاسی در منطقه است.»

 

طبق همین گزارش شرایط کلی اقتصاد در کل منطقه خاورمیانه سبب جذب سرمایه گذاران به ویژه در کشور سعودی به کشورهای اروپایی شده است.

 

"ناصر بن عقیل الطیار" مدیر گروه مسافرتی" الطیار"درهمین زمینه می‎گوید:«وضعیت اقتصادی و نیز بی ثباتی‎های سیاسی در خاورمیانه سبب شده است که بیشتر سرمایه گذاران بخش توریسم درسعودی به کشورهای خاور دور واروپا جذب شوند.

 

وی با انتقاد از روند توسعه توریسم در کشور سعودی، خواستار کار درزمینه طرح‎های توسعه توریسم درکشورهای منطقه شد.

 

وی گفت:«عربستان سعودی خود دارای پروژه‎های سنگین توریستی است و این طرح‎ها عمدتا جنبه مذهبی و نیز عادی دارند اما ما شاهد نوعی کاهش در تعداد توریست‎ها نه تنها درعربستان سعودی بلکه در کل منطقه خاورمیانه به طور‎کلی هستیم . »

 

وی با انتقاد از سیاستگزاری های توسعه توریسم در عربستان یادآور شد:«تمام کشورها تحت تاثیر عوارض منفی اوضاع منطقه قرار گرفته‎اند. با این حال عربستان سعودی همچنان از ثبات سیاسی و اقتصادی خود بهره می‎برد بنابراین نیازی به ارتقای توریسم خود ندارد.»

 

درهمین حال اتحادیه صنعت و اتاق بازرگانی کشورهای منطقه خلیج فارس درصدد راه اندازی یک نمایشگاه در مسقط است که ماه آینده باهدف جذب سرمایه گذاران منطقه در بخش گردشگری برگزار می‎شود. در این کنفرانس اکراه کمپانی‎های سعودی و نیز بی میلی جوانان از فعالیت در بخش توریسم کشورهای منطقه به دلایل اجتماعی، از موضوعاتی است که قراراست مورد توجه قرار گیرد.

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.