بازار داغ شایعه در میراث فرهنگی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

در این روزها بازار انتشار اخبار درخصوص عزل و نصب معاونان و مشاوران رییس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری داغ داغ است.

 

به گزارش ایسنا، خبرگزاری میراث فرهنگی در ادامه نوشت: گردشگری بیش از 10 روز از انتصاب "محمد علی نجفی" به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌گذرد. در این روزها بازار انتشار اخبار درخصوص عزل و نصب معاونان و مشاوران داغ داغ است، چنانکه با انتصاب "مهدی حجت" به عنوان قائم مقام و معاون میراث فرهنگی کشور، "سید محمد بهشتی" به عنوان مشاور در امور میراث فرهنگی و "جلیل گلشن بافقی" به عنوان رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، نجفی رقبای پیشین خود برای تصدی ریاست سازمان میراث و گردشگری را در سمت‌ معاون و مشاور و قائم مقام فراخواند.

 

اما سایر معاونت‌های سازمان میراث و گردشگری همچنان در پشت پرده ابهام قرار دارند و این شایعه‌ها هستند که هر روز بیش از روز گذشته ریشه در سازمان میراث و گردشگری می‌دوانند. شایعاتی که اسامی همچون "محسن امامی"، " سید طه هاشمی" و ... را در پس پرده خود پنهان کرده‌اند.

 

"سید طه هاشمی" که دکتری خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرده دارای تحصیلات عالی حوزوی نیز هست. فعالیت‌هایی از نمایندگی مجلس شورای اسلامی گرفته تا استاد دانشگاه و معاونت و ریاست پژوهشگاه، معاونت بین‌الملل حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان، ریاست کمیته ملی میراث فرهنگی و طبیعی وابسته به کمیسیون ملی یونسکو و... در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد. این روزها نیز نام او به عنوان کاندیدایی برای معاونت گردشگری مطرح شده‌است.

 

هرچند ممکن است این شایعات قوت چندانی نداشته باشند اما دور از انتظار نیست که معاونت امور مجلس سازمان میراث و گردشگری به طه هاشمی برسد.

 

گفته می‌شود،‌ "محسن امامی" که مشاور رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را در کارنامه خود دارد و از دیرباز در سمت‌های مختلف در سازمان میراث و گردشگری حضور داشت و این روزها به عنوان استاد دانشگاه و عضو هیات مدیره دانشگاه روابط بین‌الملل فعالیت می‌کند یکی دیگر از گزینه‌های معاونت گردشگری باشد.

 

البته شنیده‌ها حکایت از آن دارد که "محسن امامی" از سوی نجفی به عنوان نماینده سازمان میراث و گردشگری ایران برای حضور در بیستمین مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی معرفی شده‌بود که این کماکان قوت معرفی او به عنوان معاون گردشگری را بیشتر می‌کند.

 

در این میان احتمال معرفی و مشخص شدن معاونت سرمایه گذاری قبل از معاونت گردشگری بیشتر است چراکه گویی هنوز تیم نجفی برای معرفی معاون گردشگری به جمع بندی نرسیده‌اند. شاید "سمیع‌الله حسینی مکارم" که به سمت مشاور اجرایی منصوب شده است بتواند سمت معاونت سرمایه سازمان را از آن خود کند چراکه قائم مقامی سرمایه گذاری شهرداری تهران را در کارنامه کاری خود دارد.

منبع خبر : isna.ir

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.