افتتاح و کلنگ‌زني 15 پروژه عمراني و اشتغالزايي گردشگري در گلستان (گردشگری عمومی)

توضیحات :

در ايام دهه فجر امسال، 15 پروژه عمراني، اقتصادي و اشتغالزايي در اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان افتتاح و کلنگ‌زني خواهد شد.

به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي گلستان، مدير کل اين دستگاه اجرايي گفت: در ايام دهه فجر امسال سه پروژه گردشگري، 2 پروژه عمراني و سه موزه قابل افتتاح و 6 پروژه عمراني و يک پروژه گردشگري نيز قابل کلنگ‌زني هستند.

«قربان عباسي» در ادامه به پروژه‌هاي قابل افتتاح در اين ايام اشاره کرد و افزود: مجتمع پذيرايي ماهان در جاده گرگان کردکوي، هتل پارتيان در کردکوي و مهمانپذير عجم در آزادشهر از پروژه‌هاي گردشگري قابل افتتاح در اين ايام است. 

وي ضمن اشاره به افتتاح سه موزه در شهرستان‌هاي آزادشهر، گنبد و مينودشت، ميزان سرمايه‌گذاري در اين موزه‌ها را يک ميليارد ريال در موزه مردم شناسي آزادشهر، سه هزار و 562 ميليون ريال در موزه فرش گنبد کاووس و يک ميليارد ريال در موزه مردم‌شناسي مينودشت ذکر کرد.

عباسي همچنين به افتتاح 2 پروژه عمراني در اين ايام اشاره داشت و افزود: برق‌رساني به روستاي گردشگري پاقلعه در راميان با اعتبار مصوب 750 ميليون ريال و برق‌رساني محور گردشگري چهل چاي در مينودشت با اعتبار مصوب 500 ميليون ريال از پروژه‌هاي عمراني قابل افتتاح خواهد بود. 

اين مقام مسوول همچنين پروژه‌هاي قابل کلنگ‌زني در اين ايام را برشمرد و اظهار داشت: ساخت واحد خدمات رفاهي در پارک ملي گلستان، اجراي سنگ فرش جاده سلامت در پارک امام‌ رضا(ع) کردکوي، آبرساني در آلماگل گنبد، تکميل کمپينگ ساحلي نوکنده و ساخت آلاچيق و سرويس بهداشتي و محوطه سازي در سواحل بندرگز، ساخت نمازخانه و سرويس بهداشتي و روشنايي در پارک باغو بندرگز از پروژه‌هاي عمراني قابل کلنگ زني در اين ايام است .

وي خاطر نشان کرد: مجتمع اقامتي، پذيرايي تفريحي و تجاري در گنبد کاووس نيز از پروژه‌هاي قابل کلنگ‌زني دراين ايام است که با سرمايه‌گذاري 187 ميليارد ريالي اجرايي خواهد شد و با ايجاد اين مجتمع گردشگري براي 90 نفر اشتغالزايي صورت خواهد گرفت.

عباسي در ادامه ميزان کل سرمايه‌گذاري در پروژه‌هاي قابل افتتاح اين اداره‌کل را مبلغي بالغ بر 56 ميليارد ريال عنوان کرد و افزود: با افتتاح اين پروژه ها براي 50 نفر اشتغال‌زايي خواهد شد. 

منبع : chtn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.