ایران میزبان تورهای ویژه ایرانیان مقیم آمریکا می شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

رییس سازمان میراث و گردشگری با اعلام احتمال سفر به نیویورک از برگزاری تورهای ویژه ایرانیان مقیم آمریکا خبر داد. او همچنین از دیدار احتمالی با رییس دانشگاه شیکاگو و صحبت در خصوص الواح هخامنشی خبر داد.

با توجه به خبرهایی که درخصوص سفر رییس جمهور به نیویورک انتشار یافت، "محمد علی نجفی" رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از حضور نامش در فهرست همراهان "حسن روحانی" در این سفر خبر داد و در این خصوص گفت: «فعلا اسم من در لیست همراهان رییس جمهور در سفر به آمریکا قرار دارد. از این رو 3 برنامه مشخص را برای این سفر در نظر گرفته ام.»

 

او در توضیح برنامه هایی که سازمان میراث وگردشگری از سفر به آمریکا در برنامه های خود قرار داده است گفت: «اگر میسر باشد ملاقاتی با مسئولان دانشگاه شیکاگو خواهیم داشت چراکه طبق پرتکل سازمان ملل فقط می توانیم در محدوده نیویورک سفر کنیم. اما علاقه خود را برای ملاقات با رییس دانشگاه شیکاگو اعلام کردیم تا درخصوص الواح هخامنشی صحبت کنیم. اگر آنها نیز از همان موضع فرهنگی که ما به میراث فرهنگی دنیا داریم نگاه کنند، خواهیم توانسب به راه حل هایی در این خصوص برسیم.»

 

نجفی درخصوص برنامه دومی که در سفر به آمریکا مد نظر دارد گفت: «قصد داریم با مسوولان موزه‌ متروپولیتن ملاقات داشته باشیم و درخصوص بخش اسلامشناسی و ایران به صحبت بنشینیم. چراکه برنامه های مشترکی را با مسئولان این موزه و موزه ملی ایران در نظر داریم.»

 

به گزارش CHN، دیدار با ایرانیان متنفذ و موثر ساکن در آمریکا از دیگر برنامه های رییس سازمان میراث و گردشگری است. او در این خصوص یادآور شد: «در دیدار با ایرانیان ساکن در آمریکا قرار است مسائل متعددی مطرح شود. مهمترین آنها برگزاری  تورهای گردشگری خاص برای ایرانیان مقیم این کشور و بویژه نسل دوم و سوم است. برخی از این ایرانی ها بسیار علاقه مند هستند تا درصورت فراهم آمدن امکانات به ایران سفر کنند و با خانه پدری خود آشنا شوند.»

 

البته گفته می شود به علت محدودیت مکانی و ویزا برای سفر مقامات به نیویورک، فعلا این یکی از برنامه‌های پیشنهادی است که در صورت تحقق برنامه های اعلام شده عملیاتی می شوند.

منبع : ihonews.com

 

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.