آمارهای نزولی، سوانح صعودی! (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ حمل و نقل ـ همان مسئولانی که روزی گفته بودند نرخ بلیت واقعی می‌شود تا مشکلات بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل جاده‌ای رفع شود، هنوز کاری برای رفع مشکلات این بخش و یا کاهش تصادفات اتوبوسی نکرده‌اند.

 

به گزارش CHN،‌ بارها مدیرعامل اتحادیه شرکتهای تعاونی مسافربری کشور از وضعیت ناوگان اتوبوسرانی در جاده‌های برون شهری کشور انتقاد کرده و گفته بود: ناوگان اتوبوسرانی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند ومسئولان در این خصوص هیچ گونه نظارتی نمی کنند.

 

وی ضمن انتقاد از مسئولان صنعت حمل و نقل جاده‌ای بخاطر وضعیت واقعی نبودن نرخ بلیت اشاره کرده و گفته بود که تامین مواد اولیه اتوبوس‌ها ارتباط مستقیمی با جان مسافران دارد؛ این در حالی است که ظاهراً جان مسافران اهمیتی ندارد . چرا که در غیر این صورت با مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح می‌شد که از چنین سوانحی جلوگیری کرد.

 

دوشنبه (18 شهریور)، تصادف اتوبوس در اتوبان تهران - قم بیش از هشتاد کشته و زخمی برجای گذاشته است که از این تعداد 44 نفر کشته و 39 نفر زخمی شدند.

 

در مورد این تصادف که پلیس علت آن را ترکیدن لاستیک و انحراف به چپ اتوبوس دانسته "احمد رضا عامری" مدیرعامل اتحادیه شرکتهای تعاونی مسافربری کشوردر گفت و گو با CHN، گفت: «مشکلاتی که بخش حمل و نقل جاده‌ای با آن مواجه است باید توسط مسئولان دولتی رفع شود.»

 

او همچنین در خصوص تصادف اتوبوس‌ها در جاده تهران ـ قم ابراز کرد:« کاری از دست ما برنمی‌آید چرا که این بخش با مشکلات زیادی مواجه است.»

 

این در حالی است که مدیرعامل اتحادیه شرکتهای تعاونی مسافربری ایران پیش از این از وضع موجود این ناوگان ابراز نارضایتی کرده و گفته بود به علت واقعی نبودن نرخ بلیت هاست که شرکتهای خصوصی توان تعادل‌سازی بین درآمد و هزینه‌هایشان را ندارند و تامین نکردن مواد اولیه این گونه مشکلات را به بار می‌آورد.

 

عامری در پاسخ به این سوال که تاکنون برای کاهش این مشکلات چه اقداماتی را انجام داده‌اید یادآور شد: «فقط توانستیم مشکلات را به دولت منتقل کنیم و به گوش مسئولان برسانیم چرا که وظیفه حاکمیتی بر عهده دولت بوده و در این‌خصوص دولت تصمیم‌گیری می‌کند.

 

وی حتی در خصوص سوانح اخیر که حاصل تصادف کامیون و یک دستگاه اتوبوس در استان خوزستان بود گفت: «این سوانح افزایش یافته اما کاری از دست ما برنمی‌آید و مسئولان باید مشکلات بخش خصوصی را درباره تامین مواد اولیه و واردات اتوبوس‌ها رفع کند.»

 

طبق این گزارش، ایران دارای بیشترین سوانح رانندگی نسبت به سایر کشورها بوده و هست اما پزشکی قانونی همیشه خبر از کاهش سوانح هر سال نسبت به سال قبل یا هر ماه نسبت به ماه‌های گذشته می‌دهد.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.