مسیرهای خطرناک برای گردشگری (گردشگری عمومی)

توضیحات :

برخلاف تصور عامه مردم، گردشگری تنها بازدید از جاذبه‌های گردشگری زیبا در مکان‌های آرام و امن نیست، بلکه گردشگرانی نیز هستند که به دنبال خطر می‌گردند و در بسیاری از موارد حتا جان خود را نیز از دست می‌دهند.

 

این گروه از گردشگران با سفر به جاذبه‌های گردشگری خطرناک جهان گونه‌ای متفاوت از گردشگری را تجربه می‌کنند. آنها به بازدید از مکان‌هایی از جمله گذرگاه‌های خوفناک می‌روند که مرگ انتظار آنها را می‌کشد.

وب‌سایت «یاهو» در گزارشی به معرفی گذرگاه‌هایی مرگبار پرداخته که مورد علاقه گردشگران ماجراجو هستند و گردشگران زیادی نیز در مسیر عبور از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

 

گذرگاه «ال کامینیتو» / مالاگا – اسپانیا

 

گذرگاه مرگبار «ال کامینیتو» در شهر مالاگا که در سال‌های گذشته یکی از جاذبه‌های گردشگری اسپانیا برای گردشگران ماجراجو به شمار می‌رود، پس از وقوع دو حادثه مرگبار در سال‌های گذشته به روی گردشگران بسته شد و قرار است از سال ۲۰۱۵ با بهبود شرایط ایمنی بازگشایی شود. این گذرگاه سال‌ها قبل در جریان احداث دو کارخانه تولید برق بین دو آبشار برای رفت و آمد کارگران ساخته شد و پس از مدتی بدلیل خطرناک بودن بسته شد، اما از همان زمان به یک محل جذاب برای گرشگران ماجراجو تبدیل شد. “ال کامینیتو” در ارتفاع ۳۳۰ فوتی قرار دارد و عرض آن در عریض‌ترین نقطه به یک متر می‌رسد و هیچگونه کابلی حفاظتی نیز در آن نصب نشده است. البته قرار است پس از بازگشایی در سال ۲۰۱۵ تمامی تجهیزات ایمنی مورد نیاز گردشگران از جمله چراغ و کابل‌های حفاظتی در آن بکار گرفته شود.

گذرگاه کوهستان «تیانمن» / ژانگ جیاجی – چین

تنها مسیر صعود به کوه ۴ هزار فوتی «تیانمن» گذرگاهی از جنس شیشه‌ با عرض سه فوت و شیشه‌ای به ضخامت ۲٫۵ اینچ است که از آن به عنوان حائل انسان با مرگ یاد می‌شود. هرچند گردشگران در عبور از این گذرگاه سعی می‌کنند به هیچ وجه زیرپای خود را نگاه نکنند، اما اگر شجاعت این کار را داشته باشند، منظره‌ای زیبا از استان هونان چین را مشاهده خواهند کرد.

 

صخره‌های «اسلیو لیگ» / دونگال – ایرلند

 

صخره‌های «اسلیو لیگ» در مقایسه با دو گذرگاه مرگبار قبلی تا حدودی امن است و با اینکه در ارتفاع ۲ هزار فوتی از سطح اقیانوس قرا دارد، جاذبه مناسبی برای گردشگران ماجراجو به شمار می‌رود. البته عبور از این گذرگاه در روزهایی که مه غلیظ وجود دارد و یا باد شدید می‌وزد به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

 

مسیر صخره‌ای «چانگ کونگ» / کوهستان هواشان – چین

 

تنها عاملی که میان گردشگران ماجراجو و مرگ در گذرگاه صخره‌های «چانگ کونگ» فاصله می‌اندازد، تخته چوب‌هایی است که برخی از آنها ۷۰۰ سال قبل نصب شده‌اند و نمی‌توان درباره استحکام و توانایی آنها در تحمل ظرفیت گردشگران ماجراجو اظهار نظر کرد. به همین دلیل گردشگرانی که به کوه سفر می‌کنند باید خود را برای وقوع هر حادثه‌ای آماده کنند.

 

گذرگاه «پریک‌استولن» / ریفیلک – نروژ

 

در این گذرگاه مرگبار نه گارد محفاظی وجود دارد و نه محلی برای گرفتن دست. به همین دلیل گردشگران ماجراجو برای عبور از این گذرگاه صخره‌ای که در ارتفاع ۲ هزار فوتی قرار دارد، باید کوهنوردان ماهری نیز باشند. البته در مسیر این گذرگاه صخره‌ای مکان‌های عریضی وجود دارند که گردشگران می‌توانند در آنها به استراحت بپردازند.

 

دیوار بزرگ «جیانکو» / روستای ژیجایزی – چین

 

دیوار بزرگ «جیانکو» برخلاف پنج گذرگاه صخره‌ای قبلی که در ساخته‌های غیر بشری ایجاد شده‌اند، بخشی از دیوار بزرگ چین است که صدها سال قبل در منطقه‌ای صخره‌ای بنا شده و اکنون نیز در شرایط بسیار نامناسبی قرار دارد تا آنجا که از آن به عنوان خطرناک‌ترین بخش دیوار چین یاد می‌شود.

 

گذرگاه «فار دولوس ماریوس» / کاباروجو – پورتوریکو

 

این گذرگاه وحشتناک در صخره‌های سفید آهکی ایجاد شده است. افراد زیادی در راه عبور از این گذرگاه جان خود را از دست داده‌اند که علت اصلی آن وجود صخره‌های سنگ آهک است که در بسیاری موارد فرو ریختن بخش‌هایی از آن به حوادث ناگواری انجامیده است. البته این امر از جاذبه‌های این منطقه مرگبار برای گردشگران کم نکرده است.

 

صخره‌های «کالا لاو» / کائویی – هاوایی

 

این گذرگاه مرگبار در ارتفاع ۳ هزار فوتی از سطح دریا به دلیل نمای زیبایی که ساحل، جنگل، آبشارها و کوه‌های آتشفشانی در اختیار گردشگران قرار می‌دهد، همواره مورد علاقه گردشگران ماجراجو منطقه هاوایی بوده که یکی از مقاصد برتر گردشگری جهان محسوب می‌شود. البته از سال ۲۰۰۶ موارد خودکشی نیز در این گذرگاه صخره‌ای افزایش یافته است.

 

صخره‌های «موهر» / گالوای – ایرلند

 

در نهایت گذرگاه وحشتناک «موهر» در ارتفاع ۷۰۰ فوتی از سطح دریا همواره چشم‌انداز زیبایی را در اختیار گردشگران ماجراجو قرار می‌دهد، هرچند همواره وقوع حوادث ناگوار از جمله مرگ گردشگران نگرانی‌های را برانگیخته است. در این شرایط قرار است گذرگاه اصلی صخره‌های موهر در آینده نزدیک به چراغ و کابل تجهیز شوند.

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.