بی‌ ستاره‌ها در کیش (گردشگری عمومی)

توضیحات :

(هتل هاي كيش ، بدون ستاره شده‌اند) این حرف برخی مسافران است که این روزها به کیش سفر می‌کنند و می‌گویند، ستاره‌های هتل‌های کیش حذف شده‌اند و معلوم نیست آن‌ها بر چه اساسی خدمات می‌دهند؛‌ اما رییس جامعه‌ی هتل‌داران کیش این حرف‌ها را به‌شدت تکذیب می‌کند.

مسیح‌الله صفا در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که هیچ ستاره‌ای از هتل‌های جزیره برداشته نشده است‌، اظهار کرد: پس از اجرای طرح استانداردسازی در هتل‌های کیش‌، ستاره‌های هتل‌ها حذف نشدند، بلکه واقعی شدند.

 

او با بیان این‌که در جریان اجرای طرح استانداردسازی، حدود سه هتل ریزش ستاره داشتند، اظهار کرد:‌ یکی از هتل‌های چهار ستاره‌ی معروف در جزیره به‌عنوان هتل‌ پنج ستاره معرفی می‌شد که ارزیابی‌ها نشان داد،‌ شاخص‌های یک هتل پنج ستاره را ندارد و یک ستاره‌ از آن حذف شد. این هتل در حال بازسازی است تا در مرحله‌ی بعدی درجه‌بندی‌، پس از ارزیابی دوباره و در صورت تأیید،‌ ستاره‌ی پنجم به آن داده شود. هتل دیگری نیز برای چهار ستاره درخواست داده بود و در عین حال، با عنوان هتل پنج ستاره تبلیغ می‌کرد؛ ولی در جریان استانداردسازی مشخص شد، شاخص‌های یک هتل چهار ستاره را هم ندارد که قرار شد به رفع ایرادها و بازسازی بپردازد تا در بررسی دوباره، ستاره‌های آن بازگردانده شود.

 

وی با اشاره به این‌که طرح استانداردسازی و درجه‌بندی هتل‌های جزیره حدود یک‌ماه دیگر آغاز می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر جزیره‌ی کیش ۴۸ هتل‌، چهارهزار و ۸۰۰ اتاق و حدود ۱۱هزار و ۱۷۰ تخت دارد که از بین آن‌ها چهار هتل‌، پنج ستاره دارند.

 

به گفته‌ی او، اکنون ۳۰ پروژه‌ی هتل در حال ساخت است که اگر دولت از نظر تأمین اعتبار کمک کند،‌ این هتل‌ها زودتر به بهره‌برداری می‌رسند.

صفا افزود: دولت باید گردشگری را یک صنعت بداند و به هتل‌سازی نیز کمک کند، چراکه هتل‌داری‌، زودبازده‌ترین صنعت در دنیا است و به جذب سرمایه‌ و اقتصاد کشور کمک بزرگی می‌کند.

منبع : ihonews.com


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.