مقصد محبوب گردشگران جهان، برای شهروندانش جذابیتی ندارد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ درشرایطی که بریتانیا با آثار فرهنگی شاخص خود سالانه میلیون‎ها گردشگر را از سراسر جهان بخود جذب می‎کند، دو سوم از مردم این کشور هنوز از آثار شاخص فرهنگی بریتانیا دیدار نکرده‎اند در حالی سه چهارم دیگر جمعیت نیز هرگز از آثار شاخص منطقه‎ای چون اسکاتلند دیدار نکرده‎اند.

 

طبق تحقیقات انجام شده از سوی محققان بریتانیایی و درکمال شگفتی روشن شد که به طورمیانگین از هر 4 بریتانیایی تنها یک نفر از مهم‎ترین اثر بریتانیا دیدن کرده‎اند.

 

 

طبق همین تحقیقات ازهردو نفر بزرگسال در این کشور یک نفر اظهار کرده‎اند که بیشتر ترجیح می‎دهند ازجاذبه‎های گردشگری خارج از کشور بریتانیا درهمسایگی خود دیدار کنند و تعدادی بیشتر از این حتی اعلام کرده‎اند که بیشتر ترجیح می‎دهند به دیدن برج ایفل بروند تا به کاخ باکینگهام در لندن !

 

"چارلز میلوارد "مدیر اجرایی "شرکت اجاره کلبه‏های روستایی" که مامور انجام این کار پژوهشی بوده می‎گوید:«این شرم آور است که چنین تعداد وسیعی از مردم بریتانیا هنوز از آثار شاخص ملی وفرهنگی در کشور بازدید نکرده‎اند. و حتی ازاین هم شرم‌ آورتر این است که در نظرآوریم بیشتر مردم دیدار از جاذبه‎های شاخص جهانی را به دیدار از آثار فرهنگی در داخل کشور، برتری می‎دهند. درحالی که ما درکشورخود آثار زیبا و برجسته تاریخی وطبیعی داریم که مردم از دیگر نقاط جهان با اشتیاق به دیداراز آن‎ها به بریتانیا سفر می کنند.»

 

این بررسی‎ها که با پرسش از 2000 بریتانیایی به عنوان نمونه آماری انجام شده، روشن کرده است که بیشتر این افراد از مجموع 50 اثر شاخص بریتانیایی، تنها از 14 اثر بازدید کرده‎اند. علاوه بر این، از هر ده نفربریتانیایی، تقریبا یک نفر، حداکثر تنها 5 اثر را دیده‎است.

 

از میان این آثار، "بیگ بن" محبوب‎ترین اثر از نظر 60 درصد از مصاحبه شوندگان بوده است. نکته شگفت آور آن است که دست کم 50 درصد از این افراد از برج ایفل دیدن کرده‎اند که نشان می‎‎دهد مردم این کشور بیش ازاین که آثار ملی همانند"استون هنج" را مورد توجه قرار دهند، شیفته آثار خارجی همانند ایفل و دیزنی لند در فلوریدا بوده‎اند.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.