مقصدهای سفر را هوشمندانه وبا معیارهای زیست محیطی انتخاب کنید (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ درشرایطی که به 27 سپتامبر نزدیک می‎شویم ، روز جهانی گردشگری (WTD) نیز با طیف وسیعی از برنامه‎های متنوع در کشورهای مختلف جهان، با موضوع "گردشگری و آب، حمایت از آینده مشترک " برگزار می‎شود.

 

"بن کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه‎ای که به همین مناسبت منتشر کرد، یادآور شد:«امسال روز جهانی گردشگری، درهماهنگی با "سال بین‎المللی همکاری برسرمنابع آب"، که ازسوی سازمان ملل متحد اعلام شده، بیش از هرچیز سهم و ضرورت قبول مسئولیت بخش‎های فعال در صنعت گردشگری را در حمایت از مصرف هوشمندانه از منابع آب برجسته کرده است. درهمین راستا من از تمامی موسسات وسازمان های گردشگری وفعالان این صنعت درخواست می‎کنم باکاهش مصرف آب و ارتقای مدیریت منابع آب و کاهش مقادیری که هدر می رود، درحمایت از منابع رو به کاهش آب همراه شوند. همچنین از تمامی افراد می خواهم که نقش خود را در افزایش آگاهی زیست محیطی وانتخاب های هوشمندانه دوستدار محیط زیست به هنگام انتخاب مقصدهای گردشگری ایفا کنند.»

 

" طالب رفاعی"  دبیرکل سازمان گردشگری جهانی نیز درپیام جداگانه‎ای گفت:«روزجهانی گردشگری فرصت یگانه‎ای است تا بر اهمیت آب ومنابع آن در اقدامات ضروری در مواجه با چالش کم آبی بازنگری کنیم. من از تمامی فعالان گردشگری و یکایک افراد می‎خواهم تا با به کاری گیری روش‎های نوآورانه از مشارکت این صنعت در دستیابی به منابع پایدارآب درسراسرجهان ، مطمئن شوند.»

 

برنامه اصلی سازمان گردشگری جهانی که 27سپتامبر 2013 در مالدیو برگزار می‎شود، با برگزاری اتاق فکر درسطح بالای تخصصی درزمینه گردشگری و منابع آب همراه است که با حضور همه سرمایه‎گذاران بخش‎های دولتی و خصوصی و متخصصان برجسته وشاخص در زمینه حفاظت ازمنابع آب و متخصص واصحاب رسانه برگزار می‎شود. نکات کلیدی در رویارویی با چالش کم آبی دراین اتاق فکر مورد بحث و بررسی شرکت کنندگان قرارمی‎گیرد.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.