راه اندازی کتابخانه سیار برای جذب گردشگران خارجی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (istta) به نقل از میراث فرهنگی، شهر لیسبون در پرتقال در جدیدترین اقدام ابتکاری برای توسعه ومعرفی هنر خود به جهانیان، با راه اندازی گشت کتاب" یا کتابخانه‌های سیار در وانت هایی مجهز به قفسه‌های کتاب، ونیز با استفاده از فن قصه خوانی برای گردشگران، ادبیات خود را به یکی از مهم‎ترین جاذبه‎های گردشگری لیسبون مبدل کرده و همراه با گردشگران ادبیات خود را نیز به دیگر کشورها صادر می‌کنند.

 

این پروژه که با عنوان "قصه بگو" با مدیریت آژانس تبلیغاتی  MSTF Partners راه اندازی شده، قصد دارد تمامی گردشگران خارجی را با طیف وسیعی از آثار ادبی پرتقال آشنا کند. این طرح شامل آثار ادبی مشخصی است که به دیگر زبان‌های جهان ترجمه شده است. مخاطب اصلی این طرح گردشگرانی است که زبان پرتقالی نمی‌دانند.

 

نویسندگانی چون خوزه ساراماگو، فرماندو پزوا و اکاد اکوایروز دراین پروژه به گردشگران معرفی می‌شوند. اما این پروژه تنها در یک خیابان اجرا نمی‌شود.

 

طراحان این پروژه می‎گویند:"هیچ راهی بهتر از کتاب و قصه برای ماندگار کردن خاطره یک سفر برای گردشگر وجود ندارد و هیچ چیز یک سفر را بیش از خواندن کتاب جذاب و غنی نمی‎کند. در کشوری غنی از ادبیات و هنر قصه گویی و داستان گویان و نویسندگان بزرگ چون پرتقال می‎کوشیم تا گردشگران را تشویق کنیم که برایمان داستانی از پرتقال و درباره پرتقال بگویند."

 

همراه با این کار، پوسترهایی نیز از نویسندگان بزرگ پرتقال به گردشگران اهدا می‌شود. بنابراین قصه گویی تصویر ماندگاری را در ذهن گردشگران ما حک می‎کند که در آینده داستانی را که نقل کرده‎اند در نقل خاطرات سفر خود با دیگران نیز درمیان بگذارند.

 

دراین طرح، پروژه‌ی"قصه بگو" امکان دانلود نسخه‌های دیجیتالی از آثار و دستنوشته‎های نویسندگان بزرگ پرتقالی نیز برای مخاطبان وجود دارد تا راهی باشد برای آنکه مخاطبان را علاقمند کند به سبک آنان بنویسند.

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.