بازگشت جام شیردال آغاز راه بازگشت الواح هخامنشی است (گردشگری عمومی)

توضیحات :

رئیس موزه ملی ایران گفت: بازگرداندن جام شیردال آغاز راه تعاملات فرهنگی است که به بازگشت الواح هخامنشی منتهی می‌شود.

 

 

مهناز گرجی ضمن اعلام این مطلب به خبرنگار میراث آریا (chtn)، افزود: با توجه به اهمیتی که بازگشت این اثر به کشورمان دارد می تواند به عنوان یک حرکت موثر در حوزه برقراری تعاملات فرهنگی بین دو کشور مطرح شود.

 

 

وی تصریح کرد: ارتباط فرهنگی بین موسسات پژوهشی و علمی دو کشور و بازگشت جام شیردال  آغاز راهی است که به بازگرداندن الواح هخامنشی منتهی می‌شود.

 

رئیس موزه ملی ایران یادآور شد: به طور کلی بازگرداندن جام شیردال را باید حرکتی دانست که استرداد اموال تاریخی توقیفی را در مسیر درست و سریع قرار می دهد.

 

گرجی اظهار داشت: این اثر در حال حاضر در موزه ملی ایران نگهداری می شود و به زودی شناسنامه آن تهیه خواهد شد، در شناسنامه این اثر به طور حتم توضیحاتی در خصوص اینکه این شی حامل پیامی برای برقراری تعاملات فرهنگی است، ارائه می‌شود.

منبع : chtn.ir

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.