زیان گسترده تعطیلی‎ دولت امریکا بر گردشگری (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ در پی بروز بحران تعطیلی دولت در امریکا سه پارک ملی مهم این کشور به روی گردشگران بسته شده است.

 

 به گزارش"ابزرور" به استناد برآوردهای اعلام شده، بسته شدن پارک ملی کوهستانی "اسموکی مانتین" تنها در مدت بروز این بحران خسارتی بالغ بر 33 میلیون دلار در صنعت گردشگری این کشور وارد کرده است.

 در این بررسی‎ها بازدید کنندگان از پارک" اسموکی مانتین" به تنهایی در مدت 10 روز نخست اکتبر پس از بروز اختلافات در منطقه کارولینا و تنسی مورد توجه قرار گرفته است، یعنی همان دوره زمانی که فصل رونق گردشگری دراین منطقه است.

 

طبق همین گزارش به نقل از "استیومورس" مدیر دانشکده گردشگری و هتلداری دانشگاه کارولینای غربی، این وضعیت یک دوران بحرانی دراکتبر امسال ایجاد کرده وسبب کاهش درمیزان فروش شده است. این کاهش درفروش همه کالاها و خدمات از انواع مواد غذایی گرفته تا نرخ فروش در مراکز خدماتی چون رستوران‎ها ، خواروبار فروشی‎ها و انواع مراکز خدماتی وابسته به گردشگری قابل مشاهده است.

 

پارک ملی کوهستان‎های اسموکی ، بزرگ‎ترین پارک ملی امریکاست که سالانه بیش از 9 میلیون و 68 هزار نفر ازآن بازدید می‎کنند. ماه اکتبر سومین ماه بزرگ وفصل اوج بازدید کنندگان ازاین پارک پس از جولای و جون است.

 

 درنتیجه بررسی‎های مورس، بیش از 12 میلیون دلار در دستمزد کارکنان و 1.8 میلیون دلار در میزان درآمد حاصل از مالیات‎های دولتی و 1 میلیون دلار در میزان مالیات‎های ایالتی خسارت ایجاد شده است.اما بزرگ‎ترین خسارت‎ها در رستوران‎ها ، هتل‎ها و فروشگاه‎ها و در کسب و کارهای کوچک رخ داده است.

 

مورس همچنین برآورد کرده است که طی 10 روز نخست تعطیلی‎های دولتی اخیر، بیش از 369 هزار نفر که باید از پارک دیدار می‎کردند، قادر به این کار نبوده‎اند. این میزان خسارت برای تنسی بسیار بزرگ‎تر بود. کارولینای شمالی مجموعا 9.27 میلیون دلار خسارت در دوران 10 روزه مورد نظر زیان دیده است.

 

 

 

 این درحالی است که بررسی‎های انجام شده در مورد این پارک ملی تنها بازتاب یک نمونه از موارد زیانبار اقتصادی ناشی از تعطیلی‎ها بر گردشگری است و این وضعیت در مورد بیشتر پارک‎های ملی و مراکز مهم گردشگری امریکا تکرار شده است.

منبع : chn.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.