گردشگری بین المللی بالاتر از میانگین رشد جهانی (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (istta) - در هشت ماهه ی نخست سال جاری ورودی گردشگران بین المللی از رشد 5% برخوردار بود و به 747 میلیون گردشگر در سطح جهان رسید  یعنی چیزی در حدود 38 میلیون بیشتر از مدت مشابه در 2012.

اروپا با رشد 5 درصدی بیشترین سود را از این رشد در هشت ماهه ی نخست سال  داشته است و تخمین زده می شود 20 میلیون بیشتر از سال پیش گردشگر وارد این منطقه شود.

تقاضای گردشگری بین المللی طی هشت ماهه ی نخست سال 2013 بالا بود، طبق آخرین بارومتر سازمان جهانی گردشگری، بین ژانویه و آگوست تعداد گردشگران بین المللی در سطح جهان از رشد 5 درصدی برخوردار بوده است که این رشد در اروپا، آسیا، اقیانوسیه و خاورمیانه مشاهده می شود. کارشناسان سازمان جهانی گردشگری این روند مثبت را تایید می کنند. ارزشیابی های مربوط به ماههای می تا آگوست پیشرفت قابل توجهی را نشان می دهند، حال آنکه چشم انداز ها برای چهار ماهه ی پایانی سال نیز همچنان خوش بینانه هستند.

پس از شروعی آرام و دشوار در آغاز سال، تقاضای گردشگری بین المللی در فصل داغ نیمکره شمالی قوت گرفت. نتایج خوبی در ماههای ژوئن تا اگوست دیده می شود، تعداد گردشگران ورودی از 125 میلیون در جولای و اگوست گذشت و ورودی 100 میلیونی ماه ژوئن برای نخستین بار ارقام پیشین را پشت سر می گذاشت.

 طالب ریفاعی دبیر کل سازمان گردشگری جهانی در مراسم افتتاحیه همایش گردشگری اروپا گفت: در حالیکه رشد اقتصادی جهان روند کندی در پیش گرفته است، گردشگری بین المللی در بیشتر مناطق جهان همچنان بالاتر از میانگین قرار دارد و زمینه های شغلی مناسب و فرصتهای اقتصادی داخلی خوبی به دنبال داشته است. این موضوع به ویژه برای اروپا که بیکاری، نگرانی اصلی آن در اغلب مناطق به شمار می رود و بخش گردشگری منشا اشتغال زایی در دهه اخیر در آن به شمار می رود بسیار حائز اهمیت است. از این گذشته گردشگری از طریق زنجیره ی ارزشی باعث ایجاد شغل و تجارت در بسیاری بخش های دیگر می شود و درآمدهای صادراتی قابل توجهی تولید می کند که به برقرای توازن در پرداختها در بسیاری از کشورها کمک می کند. 

رشد تعداد گردشگران در تمام مناطق اروپا با رشد 5% بیشترین سود را از گردشگری برده است و پیش بینی می شود 20 میلیون بیشتر گردشگر تا پایان سال داشته باشد. با فرض اینکه اروپا بزرگترین منطقه گردشگری جهان به شمار می رود رشد 5 درصدی نرخ بسیار مثبتی است. اروپای مرکزی و شرقی (7%+) و اروپای مدیترانه ای و جنوبی (6%+) عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادند.

آسیا و اقیانوسیه (6%+) همچنان قدرتمند ظاهر شدند و آسیای جنوب شرقی (12%+) ده میلیون بیشتر از سال پیش گردشگر داشت.

آمریکا (3%+) چهار میلیون گردشگر بیشتر در هشت ماهه ی نخست سال داشت. آفریقا(5%+) دو میلیون گردشگر بیشتر داشت حال آنکه ورودی گردشگران در خاورمیانه پس از دو سال تنزل به جایگاه پیشین خود بازگشت و به 7% رسید.

در میان 25 مقصد پردرآمد گردشگری بین المللی ورودی گردشگران در تایلند (27%+)، هنگ کونگ و چین (25%+)، ترکیه (22%+)، ژاپن (10%+)، بریتانیا (18%+)، یونان (15%+)، هندوستان (14%+)، مالزی (12%+) و ایلات متحده (11%+) دو رقمی شد.

اقتصادهای نوظهور همچنان پرچمدار صرف هزینه در گردشگری بین المللی هستند. چین با 31%، روسیه با 28% و برزیل با 15% افزایش صرف هزینه مواجه بودند.

این هزینه ها در بازارهای پیشرفته ی اقتصادی مانند کانادا (4%+)، بریتانیا (2%+)، فرانسه (2%+)، ایالات متحده (1%+) و آلمان (0%) روند بسیار کندی داشته و ژاپن، استرالیا و ایتالیا شاهد کاهش در هزینه های صرف شده بودند.

 منبع : ISTTA.IR


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.