جشنواره بلند‌ترین تپه‌های شنی دنیا در ریگان برگزار شد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (istta) به نقل از جام جم، با خنک شدن هوا در ریگان این روزها رونق بلندترین تپه های شنی دنیا در این شهرستان برای حضور گردشگران دو برابر شده است به طوری که هر روز بر تعداد گردشگران افزوده می شود .

 

این تپه های شنی که با ارتفاع 75 متر و وسعت 30 کیلومتر مربع بلند ترین تپه های شنی دنیا هستند در نوع خود بی نظیرند و به غیر از جاذبه گردشگری خاصیت درمانی دارند .

 

بیشتر افراد از اقصی نقاط کشور برای ریگ درمانی به این تپه های شنی می آیند و دردهای مفاصل و پوستی خود را درمان می کنند .

 

به منظور شناسایی بلندترین تپه های شنی دنیا در ریگان جشنواره ای با این عنوان برگزار شد و با استقبال خوب مردم و بومیان منطقه همراه بود .

 

یکی از گردشگران تپه های شنی ریگان اظهار داشت: برای ریگ درمانی به این شهرستان آمدم که برای روماتیسم و بیماری های پوستی بسیار اهمیت دارد.

 

فرماندار ریگان گفت: بلند ترین تپه های شنی دنیا در ریگان یکی از ظرفیت های خوب این شهرستان در زمینه گردشگری است.

 

مجید اعتمادی افزود: این تپه های شنی چند وجهی و چند منظوره هستند و مکان مناسبی برای ورزش های مختلف است.

 

وی افزود: تپه های شنی در بهترین نقطه ریگان و در 12 کیلومتری از مرکز شهرستان قرار دارند که دسترسی به آنها آسان است.

 

اعتمادی تصریح کرد: این تپه های شنی به غیر از مسائل ورزشی و تفریحی برای مناسبت های مذهبی نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

فرماندار ریگان ابراز داشت: با توجه به اینکه این تپه های شنی در نوع خود بی نظیر هستند هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان قابل استفاده است.

 

وی افزود: به همین منظور امروز جشنواره شناسایی این تپه های شنی به صورت منطقه ای برگزار و به زودی جشنواره های بزرگتری نیز برای شناسایی آنها برگزار می شود .

 

اعتمادی از برگزاری مسابقات اتومبیلرانی جنوب شرق کشور برای دومین بار در این منطقه خبر داد و گفت: این مسابقات اوایل آذر در این تپه های شنی برگزار می شود.

منبع : istta.ir

ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.