بررسی مشکلات حمل و نقل گردشگران سلامت اتباع آذری (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش میراث آریا(chtn) سرپرست معاونت گردشگری استان اردبیل در جلسه ساماندهی گردشگران ورودی از جمهوری آذربایجان گفت: درحال حاضر آموزش رانندگان به منظور برخورد شایسته با اتباع آذری در دستور کار اداره کل حمل و نقل و پایانه ها قرار دارد  که در این مورد اقداماتی نیز صورت پذیرفته است.

 

تقی زاده به انعقاد تفاهم نامه ای بین شرکت گردشگری سلامت دالیا با شرکت حمل و نقل هادی سیر با هماهنگی فرمانداری شهرستان بیله سوار اشاره کرد و افزود: در این تفاهم نامه مقرر شده است رانندگانی با نرخ مصوب و با مسئولیت و هناهنگی این دو شرکت ایاب و ذهاب اتباع آذری را عهده دار باشند.

 

وی بااشاره به اینکه مقرر شده است نرح ساعتی رانندگان اتباع آذری در داخل شهرهای مقصد در شورای ترافیک شهرستان مد نظر قرار گرفته یا نرخ های ارائه شده بصورت کارشناسی تعیین شوند، تصریح کرد: این اقدامات می تواند موجب رغبت رانندگان برای ایاب و ذهاب گردشگران با توجه به هزینه های موجود شود.

 

این مقام مسئول اضافه کرد: نارضایتی اتباع آذری از اخذ مبلغی مبنی بر هزینه بیمه از هر سواری آذری نیز توسط مدیر گمرک شهرستان بیله سوار استعلام و برابر مقررات اقدام خواهد شد.

 

وی در ادامه اظهار داشت: موضوع چرخ دستی در گمرک نیز از سوی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان از طریق مزایده به شرکت واجدشرایط واگذار خواهد شد.

 

تقی زاده به تعیین تکلیف پرونده رانندگان مسافرکش پلاک شخصی به منظور تبدیل به پلاک عمومی توسط پایانه حمل و نقل اشاره کرد و گفت: اولویت در حمل مسافر با پلاک عمومی است.

 

وی با بیان اینکه بنری با موضوع رعایت حجاب توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهیه و در محل مناسبی برای دید اتباع آذری نصب خواهد شد، ابراز داشت: از دیگر اقدامات در دست انجام می توان به تهیه و توزیع کتابچه گردشگری به زبان آذری به منظور معرفی توانمندی های استان در زمینه های مختلف در بین آذری ها اشاره کرد.

منبع : chtn.ir

 


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.