نقشه جهانی سفرهای بین‎المللی با سرعت در حال تغییر است (گردشگری عمومی)

توضیحات :

خبرگزاری میر اث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ چین آماده ورود گردشگران بیشتر از سراسر جهان می‎شود.

 

طالب رفاعی دبیر کل سازمان توریسم جهانی اعلام کرد که نقشه جهانی سفر از نظر جدول میزان سفرهای بین‎المللی  با سرعت در حال تغییر است و دیگر اروپا مرکز جاذبه‎های گردشگری جهان نیست.

 

گزارش‎های منتشر شده از سوی سازمان توریسم جهانی که به مناسبت برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری در کنفرانس سالانه این سازمان در مالدیو برگزار شد، حاکی از آن است که مقامات چین اکنون تمرکز بیشتری بر جذب گردشگران خارجی کرده‎اند به نحوی که بتوانند تعداد بیشتری توریست جذب کنند.

 

 طالب رفاعی در سال 2010 نیز به استناد گزارش های سازمان توریسم جهانی، خبر از تغییرات شگفت آور در نقشه سفرهای جهانی داده بود. به گفته وی  کشور چین از دو سال پیش، با عقب راندن کشورهای برتر اروپایی، جایگاه سوم را در جدول برترین مقصدهای گردشگری جهان کسب کرده بود.چین در آن سال میزبان بیش از پنجاه میلیون نفر گردشگر بوده است درحالی که این رقم در سال 2000 هشت میلیون نفر بود. این رشد سریع مقامات چین را واداشته که پیش بینی کنند این کشور تا سال 2020 نخستین مقصد گردشگری جهان خواهند بود.

 

دبیرکل سازمان توریسم جهانی دراین سخنرانی یادآور شد که مراسم روز جهانی گردشگری طبق سیاست‎های این سازمان هرسال در یکی از مکان‎های بسیار ویژه جهان برگزار می‎شود. این مراسم سال گذشته در جزایر کاناری اسپانیا و امسال در مالدیو و سال آینده در مکزیک برگزار می‎شود.

 

"طالب رفاعی" در این سخرانی یادآور شد که مالدیو نمونه خوبی است که نشان می‎دهد گردشگری اگر از مدیریت خوبی برخوردار باشد، می تواند بخوبی و با استانداردهای توسعه پایدار رشد و بدون آسیب به طبیعت فعالیت کند.

 

وی همچنین در اشاره به بحران‎های جهانی یادآور شد که مسافران در سراسر جهان اکنون کاملا از مسائل سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی آگاه هستند و این مشکلات بخشی از زندگی آن‎ها نیز هست.

 

"احمد ادیب" وزیر گردشگری ،هنر و فرهنگ مالدیو نیز دراین مراسم با اظهار نگرانی از حوادث سیاسی جاری در کشور مالدیو، یادآور شد سیاست و اختلافات سیاسی نباید به صنعت گردشگری نفوذ کند . کارکنان در بخش گردشگری اگر بخواهند تحت تاثیر حوادث سیاسی عمل کنند، این صنعت فلج خواهد شد. این درحالی است که گردشگری مهم‎ترین منبع درآمد خارجی مالدیو است.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.