کارگروه تعیین کشورهای هدف توسعه گردشگری تشکیل می شود (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران(istta) به نقل از دنیای اقتصاد، هیات وزیران طرح تشکیل کارگروهی با مسوولیت معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با عضویت معاونان وزارتخانه‌های امور خارجه، اطلاعات، کشور و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران  را به منظور تنظیم فهرست کشورهای هدف توسعه گردشگری خارجی به تصویب رساند.

براساس مصوبه هیات وزیران، تنظیم فهرست کشورهای هدف توسعه گردشگری خارجی در سه سطح شامل شناسایی کشورهای هدف برای اعمال مقررات لغو روادید، در مورد گردشگرانی که با تورهای رسمی وارد کشور می‌شوند و شناسایی کشورهای هدف برای تسهیل صدور روادید گردشگری، در این کارگروه در دستور کار قرار می‌گیرد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بنا بر بند دوم مصوبه، باید فهرست‌های یاد شده را به وزارت امور خارجه اعلام کند و این وزارتخانه در چارچوب وظایف و اختیارات خود بر حسب مورد، اقدامات اجرایی لازم را انجام داده یا پیشنهاد مربوطه را برای تصویب به هیات وزیران  ارائه ‌دهد.

بر اساس بند سوم این مصوبه نیز  کارگروه یادشده موظف است هر سال با توجه به ارزیابی نتایج حاصل، فهرست‌ جدیدی از کشورهای هدف را در سطوح یاد شده و به منظور طی مراحل اقدام طبق بند 2 تنظیم کند. گفتنی است برخي كارشناسان معتقدند حضور معاون گردشگری جدید از وزارت امورخارجه مي‌تواند به تسهیل روند لغو ویزا کمک کند. 

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.