گردشگری کمترین بهره برداری از دریا را دارد (گردشگری عمومی)

توضیحات :

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران(istta) به نقل از میراث فرهنگی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در نشست مشترک با مدیر عامل منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی تاکید کرد: «در حال حاضر کمترین بهره برداری از دریا به نفع گردشگری صورت می گیرد و بی تردید می توان با تامین زیرساخت ها و ایجاد اسکله های تفریحی، مارین ها و سرمایه گذاری های مناسب در زمینه گردشگری دریایی به ویژه در تبادل گردشگر با کشورهای حاشیه ی دریای خزر اقدام موثری نمود. »

رضا علیزاده، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در نشست مشترک با مدیر عامل منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی بر استفاده از ظرفیت های بالقوه استان گیلان تاکید کرد و گفت: مهمترین دغدغه در استان گیلان ارتقاء سطح در آمد، تامین معیشت و اشتغال مردم استان است که بی تردید برنامه ریزی و هدفگذاری مناسب و همه جانبه می تواند جهت دهی توسعه را میسر کند .

 

وی منطقه آزاد اقتصادی، تجاری – صنعتی انزلی را یکی از تعیین کننده ترین حوزه های مناطق استان گیلان یاد کرد و گفت: به دلیل موقعیت ویژه و شرایط حقوقی که در منطقه آزاد انزلی حاکم است برنامه ها و فعالیت های متنوعی برای این منطقه قابل تعریف است، چنانکه قرار گرفتن در کران دریای خزر در زمینه گردشگری دریایی، موقعیت تجاری و بازرگانی می تواند فرصت های جدیدی برای بخش گردشگری ایجاد کند .

 

علیزاده گفت: در حال حاضر کمترین بهره برداری از دریا به نفع گردشگری صورت می گیرد و بی تردید می توان با تامین زیر ساخت ها و ایجاد اسکله های تفریحی، مارین ها و سرمایه گذاری های مناسب در زمینه گردشگری دریایی به ویژه در تبادل گردشگر با کشورهای حاشیه ی دریای خزر اقدام موثری نمود .

 

این مسئول میراث فرهنگی گیلان در زمینه تامین خدمات گردشگری اظهار داشت: حضور گردشگر می بایست متناسب با تامین خدمات و تسهیلات مورد انتظار صورت گیرد، تهیه بسته های سرمایه گذاری و اجرای پروژه های اولویت دار در منطقه آزاد تجاری - صنعتی انزلی بی تردید می تواند خلأهای موجود را پر کرده و انتظارات گردشگران را بر آورده سازد.

 

علیزاده بر اهمیت مناسبات تجاری و بازرگانی با کشورهای همجوار گفت: اگر چه در زمینه فعال سازی مناسبات اقتصادی و تجاری به ویژه موضوع کالای همراه مسافر اقدام بسیارخوبی در منطقه آزاد انزلی صورت گرفته است اما در زمینه عرضه کالاهای تولیدی استان گیلان به ویژه محصولات صنایع دستی بومی برنامه ریزی دقیق تری می بایست صورت گیرد.

 

وی گفت: محصولات صنایع دستی استان گیلان که به دست توانمند هنرمندان زبردست مردم این منطقه تولید می شود بسیار فاخر و ارزنده است، ضرورت این موضوع اقتضاء می کند از این طیف از جامعه که البته از جایگاه خاصی نیز برخوردارند حمایت ویژه ای صورت گرفته و از ظرفیت های اقتصادی این بخش نیز نهایت استفاده را نمود .

 

علیزاده با اشاره بر اهمیت برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های تخصصی تاکید کرد و گفت: تنظیم تقویم زمانی برگزاری نمایشگاه ها، جشنواره ها و همایش های تخصصی در منطقه آزاد انزلی این فرصت را برای دفاتر خدماتی مسافرتی فراهم کند تا در پکیج های گردشگری این برنامه ها لحاظ شده و گردشگرانی که با این انگیزه وارد استان گیلان می شوند، در زمانبندی و برنامه ریزی های سالانه خود از فعالیت های تعریف شده این منطقه غافل نشوند.

 

در ادامه رضا مسرور، رییس هیئت مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی تعامل همه جانبه را فرصتی برای توسعه استان گیلان دانست و گفت: بستر توسعه در استان گیلان مهیای فعالیت ها و برنامه های متعدد و متنوع است به همین دلیل برای دستیابی به اهداف ضرورت عزمی همه جانبه و همگرایی دستگاه های اجرایی بیش از پیش احساس می شود.

 

وی گفت: انگیزه های زیادی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی وجود دارد و وجه همت بر آن قرار دارد با فراهم نمودن زیر ساخت های مورد نیاز و تسهیل در فرآیند اجرای پروژه های سرمایه گذاری، شرایط پایداری در امر سرمایه گذاری مهیا شود .

مسرور بر اهمیت گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی تاکید کرد و گفت : در منطقه آزاد انزلی علاوه بر آنکه ضرورت سرمایه گذاری هایی چون احداث مجموعه های اقامتی – پذیرایی و تفریحی وجود دارد. بلکه ایجاد بازارچه های صنایع دستی متناسب با الگوها و نهادهای بومی – محلی گیلان بیش از پیش احساس می شود و می توان در تعامل دو سویه فضای جدیدی برای این گونه فعالیت ها ایجاد کرد و گسترش داد .

منبع : istta.ir


ما در این وب سایت تلاش می کنیم راهنمای سفر شما باشیم و امکان رزرو هتل و تور مسافرتی را برای شما تامین کنیم. این وب سایت با قراردادی که با تعدادی هتل و برگزار کننده تور دارد همچنین با چندین وب سایت خدمات فوق را توزیع نموده و از این راه کسب درآمد می کند این وب سایت معروف به " سامانه رزرواسیون مهر " است که دفتر اصلی این شرکت در کیش بوده و شعبه تهران آن نیز هماهنگ کننده خدمات به مسافران عزیز می باشد.